Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár napja a két hónapos babám...

Pár napja a két hónapos babám a kezét tömködi a szájába. Nem éhes, mert evés után csinálja. Miért?

Figyelt kérdés
2009. márc. 10. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kislányom is 2 hónaposan kezdte tömködni a szájába a kezét és azért mert megindultak a fogai! 4 hónaposan kis is jött kettő! Neki a nyáltermelése is beindult akkor nagyon. A te babádnak nem folyik nagyon a nyála?
2009. márc. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 3 hónapos, ugyanezt csinálja, néha öklendezik is szegénykém. Jön a nyála is, lehet hogy indul a fogzás...

Próbálok cumit adni, nem kell neki, van hogy így nyugtatja magát. Jó babázást.

2009. márc. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lehet, hogy csak játszik vele,hisz a kezük az első játékuk:)

de nem kizárható a fogak ágyazódása sem. Nekünk is elég korán jöttek az elsők (sajnos)3,5 hónaposan jött az első, iszonyatosan nyáladzott is a drágám. Most 10 hónapos és 8 foga van.

Boldog babázást:)

2009. márc. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ebben a korban indul meg a fogzás, de csak a 6. hónap körül bújik ki az alsó 2 fog, addig időnként intenzívebb a nyálzás is.az teljesen normális, hogy csócsálja az öklét, mivel ingerli, viszket az ínye.
2009. márc. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
mi hűthető rágókát adtunk neki, az sokat segített, ha a cumi nem kellett neki, a dentinoxot csak később érdemes használni, 6 hó körül, amikor már át akarja az ínyt törni a fog
2009. márc. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert szereti, hadd játsszon!

Biztos szeret enni, és olyan jó utána úgy tenni mintha enne.

Evőst játszik. Majd bonyolódik még mire nő, lesz még ebből ipi-apacs :)

Neki a legjobb érzékszerve a szája, s neki még a kezecskéje is érdekes. Szerintem a cuminál sokkal érdekesebb.

Olvasd el ezt, nagyon jó:

Frank Caplan: Az élet első tizenkét hónapja

2009. márc. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeim is kb. 2 hónapos koruk körül "találták meg" a kezüket. A nagylányom első foga ennek ellenére 11! hónaposan bújt ki, a fiaimé 6 hónaposan.. A 6 hónapos lányom ökle is kb. ennyi idős korálól szinte állandóan a szájában van (kivéve, ha épp nem eszik, vagy nem mást dug bele:)))) ). Ilyen pici korban ez az első játékuk. Így ismerkednek a testükkel, a környezettel. Később is mindent, ami a kezük ügyébe fog keülni, először a szájukba tömik. Ez természetes dolog. Ha nem nyűgös, akkor szerintem ne csinálj semmit, hagyd, hogy ismerkedjen magával. Az is lehet, amit már előttem írtak, hogy a fogcsírák mozgolódnak.. bár sokmindent erre lehet fogni ilyen korban:)) nagycsaládos anyuka
2009. márc. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!