Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordulhat, hogy elapadni...

Előfordulhat, hogy elapadni készül a tejem?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hetes. Az első 3 hétben simán ment a szopi, bőségesen tudtam még lefejni is. A 4. héten kezdődött a kínlódás mindkettőnk részéről, és ezen a héten már többet lóg cicin a kismanó, mint amennyit utána alszik, mérés alapján 60-70-et szív ki egyszerre csak, és a mellszívóval is csak kínkeservesen bírok minimális mennyiséget kiszívni még a nem szopizott ciciből is. Részemről nem változott semmi, nem eszem/iszom kevesebbet, máshogy stb. Lehet, hogy ennyi volt és a kisbabám másfél hónaposan tápszeressé fog válni?
2009. márc. 9. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
az lehet sajnos én csak két és fél honapig tudtam szoptatni a fiamat most tápszeres és hiába ittam a sok tejszaporito teát meg ettem sokat nem akart termelödni hát sajnos ez vanja és nekem a fejés se segitet
2009. márc. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ne add fel, talán az étrend változtatás segítene, és inkább lógjon a cicin minnél tobbet,mint ne. de kombinálva is próbálkozhatsz. én pl. ha durranásig volt a mellem se tudtam lefejni- egyszeruen nem indult és inkább nem is kínoztam- ha már nem fért kifojt magától, de fejni azt nem tudom.
2009. márc. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet növekedési ugrás! ebben az időszakban én is kétségbe estem, hasonló volt a szitu, de 2-3 nap alatt rendeződött. Fejjél minden szopi uán, akkor is ha nem jön semmi. Azzal is ingerled a több termelésre. A babád meg csak legyen nyugodtan sokat cicin, ő csinálja igazán a tejcsit a sok szopival.
2009. márc. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Először is, nyugodj meg! Az idegeskedés is apasztja a tejet. 6 hetes kor körül van az első fejlődési ugrás, amikor a baba fejlődése hirtelen beindul, többet kíván a szervezete, de az anyuka szervezete még nem termel több tejet. A tejtermelésre legjobb serkentő a sokszori mellretétel. Sajnos ilyenkor sokan megijednek, hogy fogy a tejük, bestresszelnek és kialakul az ördögi kör, aminek a végén a tápszerhez nyúlnak. Nem mondom, hogy rossz a tápszer, de ha eddig volt anyatej, akkor biztos, hogy át tud állni a több termelésére is. A szoptatásról, szoptatási problémákról olvashatsz és kérdezhetsz is az lll.hu honlapon, ahol szoptatási szakértőket is találhatsz. nagycsaládos anyuka
2009. márc. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!