Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírná valaki hogyan telik...

Leírná valaki hogyan telik egy 6 hós baba napja, mivel játszik és mennyit van el egyedül?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nekünk ez volt a napirendünk 6 hónaposan (leírtam magamnak, így tudom :)) :

-reggel 6-7 között ébredés

-8-9 körül cici

-10 körül gyümölcs, majd alvás

-délben főzelék

-1-2 óra körül alvás

-4-kor tejpép

-6-7 körül alvás (igen, fura, de nálunk ez jött be)

-7-8 körül fürdetés, majd cici

-8-tól 9-ig, fél 10-ig játék az ágyikóban, utána alvás

-éjfél körül cici, reggelig alvás.

Ezután nem sokkal vezettük be a főzeléket este 6-kor és előbbre hoztuk az uzsit, így már nem kelt fel cicizni éjfélkor, kb 7 hónapos korától átalussza az éjszakát.

Űgy emlékszem, a fiam fél órát biztos, de sokszor 1 órát is elvolt tök egyedül, mármint nem kellettem a játékhoz. Kis tárgyakkal, palackokkal, csörgőkkel játszott a legszívesebben, meg a mászással próbálkozott, ekkor volt az ágyon játszós korszak, körbebarikádozva, hogy le ne essen. Nagyon sokat dumálgatott közben, gőgicsélt, meg nevetgélt, be lehetett kapcsolódni a játékába. Remélem segítettem, bár mindenki egyedi eset, de a kérdésedre próbáltam válaszolni :)

jó babázást

1 éves fiúcska anyukája

2009. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre voltam kíváncsi, mindent leírtál!
2009. márc. 9. 15:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom most hat hónapos, órára egyezik a napirendünk az első válaszadóval (nálunk is van 6-7 körül egy egyórás alvás). Naponta többször fél órákat eljátszik egyedül, de délután jobban igényli a társaságom, akkor mindig leülök mellé. Rengeteg játéka van, de mostanában nem egyenként játszik velük, hanem ki-be pakolja őket egy műanyag vödörből. Sokat van a padlón, már ügyesen kúszik, a mászást próbálgatja, de leggyakrabban ülve játszik. Szereti, ha énekelek neki, szoktunk táncolni, és a mondókákat is felismeri.
2009. márc. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én féléves lányom miért nem kúszik, miért nem mászik,miért nem ül???

Bocsi, h kérdeztem, és nem válaszoltam.

2009. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek, aki a kúszik, mászikot kérdezte:

Nekem is csak 7 hósan kezdett el kúszni. az ülés tekintetében pedig azt figyeltem meg, hogy egyre stabilabban tartja magát, de még nem teljes biztonságban.

Nyugi majd a saját ütemében fejlődik, ahogy ő szeretne.


Egyébként 7 hósan nekünk is hajszálra az a napirendünk, mint a válaszadóké, azzal a különbséggel, hogy mi még csak most kezdtünk el kúszni és az én kisfiam nagyon igényli a jelenlétemet, szinte nem igen van el egyedül.

2009. márc. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!