Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ölemben tartsam és megszaka...

Az ölemben tartsam és megszakadok, vagy hagyjam sírni és tűrjem?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kicsim, de nincs el egyedül. Mit javasoltok, mert nekem egyik sem jó sajnos?
2009. márc. 9. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is 6 hós múlt és nagyon anyás. Nekem nincs szívem sírni hagyni, így cipelgetem a több mint 8,5 kilós fenekét. :( Ha leteszem akkor nagyon nyüszög, visít, de már nem mindig bírom én sem szusszal. Próbálom elterelni a figyelmét, bohóckodok neki, leviszem sétálni, beteszem a pihenőszékébe és viszem magammal a lakásban. Vagy lerakom a földre, hol a hátára, hol a hasára, mikor melyikkel csendesedik kicsit el. De ha nagyon nem jó semmi, akkor marad a cipelés, amíg megnyugszik. Ilyenkor általában csak álmos, de nem tud elaludni.
2009. márc. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
miért mit csinál h fogni kell?egesznap sír?:(
2009. márc. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Amikor nem alszik és az evéssel is végeztünk akkor kb. 10 percet el van a játszószőnyegen, majd hisztizni, üvölteni kezd. Próbáltam ,hogy meddig bírja, de bírja sokáig. Most is itt ül mellettem a pihenő székben, ringatom de ordít. Az egész lakásban viszem magammal mindenhová. De ha hagyom sírni, utána egész nap már sírós. Fogalmam sincs mit kellene csinálnom.
2009. márc. 9. 12:45
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

És mindig ilyen volt, vagy most lett ilyen?

Mert ha most, akkor ez az anyás korszak kezdte, és jobb esetben hamar visszaáll a rend.

Foglalkozz vele, játsz vele, mesélj neki, tornázzatok, de ne hagyd sírni. Ilyenkor nem szabad őket elhagyni, mert az nem jó a babának.

És mindig lásson téged, ha el kell menned, mondd el neki, hogy most anya elmegy megcsinálja az ebéded, mindjárt jön vissza. Hidd el, megérti.

De ő egyenlőre azt hiszi, hogy elveszít, ha nem lát, de megtanulja majd, hogy azért mindig visszajössz:-) Ezért ne hagyd magára!

2009. márc. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az vált be, hogy olyan dolgokat adtam neki, amiket még addig nem látott, nem játékok, pl. tölcsér, műanyag dobozok, üvegek, szűrők, sziták, mintás kendők. Azok lekötötték addig, míg én tettem a dolgom. 6 hónaposan már viszonylag jól ültek, sőt már kapaszkodva fel is álltak. Szerintem nálatok is el fog múlni, ha jön a felfedezős korszak nemsokára! Akkor már nem is akar megmaradni ölben.
2009. márc. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére nem siros a kisfiam,de sajnállak téged és a babádat is.Ezt már régebbtől csinálja,vagy csak a napokban kezdte?Nem lehet hogy fáj valamije,foga jön,esetleg fázik vagy melege van.
2009. márc. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Így vagy úgy, de muszáj leszoktatnod róla, hiszen ennél már csak jóval nehezebb lesz. A babám még csak 4 hós, nagyon önálló, de nem volt ez mindig így. Az első néhány hétben ő is sokat volt kézben, aztán már felkelni sem bírtam az ágyból /kettős gerincfeldülésem van és csigolya gondok.../ úgyhogy lépni kellett. Nálunk is a játszószőnyeg volt az első. Egyre hosszabb időt hagytuk benne, először együtt játszottunk, majd egyre többet hagytuk egyedül. Sokszor nyekergett, hisztizett, de nem vettük ki, egyszer csak rájött, hogy em is fogjuk, de ott vagyunk vele és leszokot róla. Most egy órát elvan egyedül. Viszont vannak olyan babák, akik állandó változatosságra vágynak. Alakíts ki neki "kuckókat" néhány helyiségben: Kiságy mellé a falra ragassz matricákat rakj esetleg forgót, színes fejvédőt. Nappaliba biztonságos helyre rakj plédet, köré színes mesekönyvet, csörgőt. Konyhába jó a pihenőszék én a csillára akasztok egy "giga" lógós csörgőt, meg mindenfélét rá, úgy, hogy elérje, azzal jól elvan. Ebédlőbe jöhet a járóka néhány apró dologgal. /Néha a keveseb több, mert van olya baba, akit a túl sok hatás zavar, ami éri/ És így tovább. Mindig vidd másik helyiségbe, ha kiborul, ahelyett hogy cipeled. Pl ha vasalsz, mutasd neki a ruhákat, mit vasalsz és beszélj hozzá. Ha főzöl szagoltasd meg vele az egyszerűbb ételeket, zöldségeket és beszélj hozzá. Ha takarítasz táncolj neki és énekelj. Végső esetben fél óra bebe tv is megengedett. Ha több dolgod van a lakásban tedd babakocsiba így vidd magaddal és beszélj hozzá!

Az is lehet, hogy fáradt, azért sír, nem? Nem forgatja jobbra balra a kis fejét, nem vakarja a fejét? Rendszeresen mindig ugyanakkor alszik? NEm épp fogzik, mert akkor arra kell megoldást találni?

Remélem segítettem és kitarás! Próbáld meg megállni, hogy mindig felveszed!

2009. márc. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem újdonság,hogy így viselkedik, ilyesmi természetű, na de most ez a hegy csúcsa amit csinál. Szerintem a fogzás is közre játszik. Amit az utolsó válaszadó írt, azt mind végigpróbáltam. Ha már a fejébe vette, hogy valamiből elég, akkor semmi nem foglalja le őt még akkor sem ha mellette vagyok.
2009. márc. 9. 13:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg szeparációs félelem, ne hagyd egyedül, sírni se.


Próbáltál már zenét hallgatni vele? Az én fiam pl: Enyáért odavan, megnyugszik tőle.

2009. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Leírom, hogyan telik egy napunk.

Reggel 1/2 7-kor kelünk, ő is. Szopizik és 1/2 órát el van a nagyágyban, amíg én a nagytesóval készülődök a suliba. Elindulunk és a kicsi alszik 1/2 órát a bébihordozóban. Mikor hazaérünk felébred és kb. 15-20 percet játszik a szőnyegen. De innentől kezdve ennyi volt, megfeszíti magát és kezdődik a buli. Én ennyi idő alatt rendbe vágom a lakást, esetleg még én is nézek ki valahogy. Játszok vele egy kicsit, majd megint szopi és 10-kor 2-2 1/2 órát alszik a teraszon a babakocsiban.

13 óra körül egy kis főzelék, majd megint megpróbálom letenni valahova játszani.

Én főzök, stb. Ha megun mindent, akkor hiába hozom magammal a konyhába és beszélek hozzá, csak megy a hiszti. És ami furcsa nekem, hogy azt hinném, ha felveszem jó neki, de sokszor ott sem jó neki 10 percnél tovább. Ilyenkor elmegyünk a mamáékhoz, de ujjabban ott is sírás van. Hiába jön haza a nagytesó a suliból, ő is csak 10 percre tudja lekötni a figyelmét.

Nekem az a megérzésem, hogy én rontottam el, mert nem tanítottam meg egyedül játszani, valamint szerintem jön a foga.

Viszont este egyedül elalszik és végig is aludja az éjszakát. Nagyon mosolygós, imád autózni és sétálni, csak ne itthon kelljen lenni. Lehet, hogy unatkozik?

2009. márc. 9. 13:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!