Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányos anyukák ti ki...

Kislányos anyukák ti ki szoktátok törölni a lánykátok punciját?

Figyelt kérdés
5 hetes manómnak olyan sárga az a krémállagú valami, ami a puncijában van. Ez normális? Sógornőm azt mondta, hogy ő minden este tiszta melegvízzel (szappan nélkül) kitörölte a lánya punciját.
2009. márc. 9. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, kitörlöm. A kórházban hajlamosan sok krémet belekenni ami aztán alig jön ki. A kaki is gyakran odafolyik, a popsitörlővel is áttörölgetem pelenkázáskor.
2009. márc. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ki szoktam törölni amikor fürdik, de csak nagyon óvatosan szabad.
2009. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én minden tisztábatevéskor kitörlöm a nuniját a popsitörlő kendővel fentről lefelé, ügyelve arra, hogy a lukacskájába semmit ne kenjek bele.

Nekem anno azt mondta a védőnő, hogy a nagyajkai közé semmit nem szabad kenni, még popsikrémet sem.

Én soha nem tapasztaltam olyat, amit írsz, lehet, hogy majd más tud rá mondani valamit.

2009. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nagyon finoman, babaolajos vattapamaccsal/ruhapelenkával töröltem ki a szeméremajkakat.


Üdv!

2009. márc. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a védőnő és a gyerekorvos is azt mondta (és mutatta), hogy a szeméremajkaknál meg kell törölni(nyilván nagyon óvatosan, finoman, kissé széthúzva), hogy a szennyeződések ne maradjanak ott semmiképp.

A lányomnak még kevéske vérzése is volt, meg pár hétig krémes fehér folyása ( ez ugyebár az anyai hormonok miatt van, teljesen normális jelenség. Akkor kell aggódni, ha szúrós szagú, gyanús színű stb...).

Én ezért pelusozáskor is óvatosan áttöröltem, és fürdéskor is átlögyböltem tiszta vízzel.

2009. márc. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is minden kaki után kitörlöm nedves törlőkendővel, óvatosan picit széthúzva. Ha csak pisis, nem törlöm. De kenni sem kenem be az ajkai között krémmel, csak kívülről.

Fürdéskor megmosom óvatosan az ujjammal, és a törölközővel kicsit széthúzva szárazra és tisztára törlöm.

Ne hagyj a szeméremajkai között váladékot, krémet, nedvességet, mert baj lesz belőle.

2009. márc. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen igen.Olajos vattával.És utána enyhe babafürdetős vízzel fürdés közben.És a védőnő szólt, hogy szét is kell húzni, mert összenőhet a nyílás.De én már egyébként is ellenőrizgettem, mert itt tőletek is olvastam nagyon sok anyukától, hogy benőtt és műteni kellett.
2009. márc. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a védőnő, hogy nem kell kitörölgetni, amikor széthúzom a kis punciját. Az enyémnek is sárgás és krémes állagú, de ha már itt ennyien azt írjátok, akkor én is kitörölgetem neki...
2009. márc. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is kitörlöm neki. Főleg, mert már mászik, jön megy és néha igencsak belekenődik a kaki, namármost azt ugye nem kellene ott hagyni, mert milliónyi baci melegágya és elég komol hüvelygyulladást okozhat. Én este is mindíg megmosom neki, és olyan édes, ahogy már ő is próbálja utánozni.
2009. márc. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.
2009. márc. 9. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!