Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babáknál az orrfolyást fertőző...

Babáknál az orrfolyást fertőző? Elkaphatja egyik csecsemő a másiktól? Ez vírus vagy baktérium?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Én biztos,hogy nem vinném a babámat gyerekek közé,ha folyik az orra,de olyan gyerkőchöz sem mennénk,akinek folyik az orra.Bármi lehet a háttérben,és nem hiányzik ,hogy elkapja,és náthás legyen a babám.
2011. máj. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A vírus a sanszosabb és igen elkaphatja másik gyerek simán!
2011. máj. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha csak vizes orrfolyása van, nem sárga, nem zöld, nem sűrű, akkor én nem szoktam vele foglalkozni. És a doki is mindig ezt javasolja. (Kis takony, kis köhögés nem számít, mehet a gyerek közösségbe.)

Ha nagyon erősen és sűrű váladék folyik az orrából az már gáz.

2011. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy vírus, vagy baktérium... - ez úgyis csak tenyésztéssel derülne ki.

Mivel nem tudod, hogy milyen kórokozó - igen elkaphatja más is.

A vizes orrfolyás általában a kezdeti szakban van, majd később sűrűsödik be.

2011. máj. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én lányom 15 hónapos és fogzásnál produkál csak orrfolyást, persze lehet fertőző is egy orrfolyás, úgy értem,hogy egy komolyabb betegség kezdete. De én simán viszem közösségbe orrfolyással, mert nálunk az fogzást jelez.
2011. máj. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!