Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szájpenész esetén nem elég a...

Szájpenész esetén nem elég a cumit és a cicit bekenni a borax glicerinnel? Muszáj túrnom a szájában?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 12:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%

Igen azzal is kb. 1 hétig kell kezelni, de az is csak akkor használ, ha le van vele dörzsölve a szájpenész.

A borax is jó szokott lenni, ha elég erősen dörzsölgetik a pici száját (a fültisztító pálcikás módszerrel jobban megoldható, mert jobban be lehet nyúlni a szájába).

Minden területhez (nyelv, egyik fele- másaik fele a szájának, felül) külön bemártott és arra az egy területre használt pálcikával menni szokott.

Nem kell félni tőle. Az természetes, hogy sír olyankor a baba, hiába jóízű a rózsaméz (a Nystatin viszont nagyon rossz), de a dörzsölgetés már kellemetlen lehet, de azért nem fáj.

Vérezhet is, ahol leszedi a szájpenészt, de az nem baj.

Ha nem megy, szólj a védőnőnek, biztos szívesen megmutatja. (Még egy hét kezelés nem fog bajt okozni, ha arra kerül a sor.)

Hozzám behozták tanácsadásra a babákat, akiknek nem merték kezelni a száját, hogy mutassam meg hogy kell.

Szinte minden gyógyszerről lehet mondani nagyon súlyos mellékhatásokat, problémákat, amiket okozhat, de mégsem történik baj, mert egyiket sem alkalmazza senki hosszú távon, pedig nagyon sok halálos végkimenetelhez vezetne!

Itt ez nem fordulhat elő!

Ezért nem szoktuk ezzel ijesztgetni az anyukákat,és jobb is, mert akkor könnyen előfordulhat, hogy semmivel nem kezelik majd a szájpenészt, és más betegséget sem, mert jobban félnek attól, amitől nem is kellene tartani!

Szóval nem érdemes belemenni a gyógyszertanba, az élettanba, az anatómiába stb., mert azzal nem segítünk.

Mindenkit figyelmeztetünk, ha úgy látjuk szükségesnek, de itt erről szó sincs, ezért én szakmabeliként nem szeretem az ilyen válaszokat.

2011. máj. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
28%

Bírom védőnő válaszolót, félévente rápillant, és röntenszemmel felméri a vesék állapotát.)

Mind a két kisfiam másfél évig, (amíg szoptak), küzdött a szájpenésztől. Napi-heti rendszerességgel kellett kezelni őket. A bórax valóban használ, de nem tünteti el a lepedéket, hanem, csak hátrébb szorítja.

A glicerines nystatin oldat mindig jobb volt, tovább csinált tisztítás után tünetmentességet,( mert gyógyulás csak a vegyes koszt után jön.)

Volt hogy egy csipetet szórtunk a nyelvükre, ami tényleg nem ízlett nekik, de kit érdekel? A gyógyszert azért adjuk mert hat, nem mert ízlik.

Arról nem is beszélek, hogy megszüntette az állandó pelenaekcémát is, mert a bél másik végén is öli a gombákat. Semmilyen mellékhatása nem volt, egy év bóraxozásnak pedig lett volna.

Az Issekutz-.könyv valóban elavult ha a modern gyógyszereket keressük benne, de az ilyen 100 éves szokások ma sem lehetnének korrektebben összefoglalva, és hogy mint komoly problémáról beszél a túlbórozásról, azt mutatja, hogy előfordul(t) méghozzá soxor. Azóta sincs olyan könyv ami a régebben és ma is használt teákat-porokat, .kúpokat, tapaszokat ilyen szépen és igaz tudományos igénnyel redszerezné. Ha látjátok netán antikváriumban, vagy Vaterán, vegyétek meg, '79-es kiadás.

A védőnőnek írom, hogy összetévesztesz valakivel, mert én nem írtam eddig az otthon -szülésről. Amúgy felelőtlenségnek tartom, eszünkbe sem jutott.

Sziasztok.

2011. máj. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
50%

Most írok utoljára ebben a témakörben.

Nyugodtan le lehet még jobban pontozni, legalább látható, hogy igenis mindig elmondom a véleményemet, amikor úgy látom, hogy szükséges :).

Az ilyen eset, amikor 1 éves korig, vagy azon túl is állandóan visszatérő szájpenésze van a babáknak ritkán fordul elő és senki szakembernek sem jutna ilyenkor eszébe mindig rózsamézet alkalmazni a kezelésére, hisz az nem használt, ezért is tér vissza, persze alkati kérdés is, és nem akarják ők sem túladagolásnak kitenni a babákat.

Lássuk be, azért vagy érzékenyebb erre a témára, mert nálatok így volt és olvastál (tanultál) róla, hogy gondot okozhat a hosszan tartó rózsamézes kezelés!

A nagy többségnél viszont csak újszülöttként vagy max. még később 1-2* fordul elő szájpenész, amivel nem lehet túladagolni a Boraxot.

(De ismétlem, arról mindig tud a gyermekorvos és a védőnő, ha többször van a picinek szájpenésze (az emésztőrendszeren átjutva nyilván ilyenkor a popsit is kiütheti, ez természetes), és nyomon követik a kezelést is és nem fogják hosszú távon használni a boraxot, de úgy látom nem volt eddig elég érthető! Tehát esély sem lesz a túladagolásra!)

(Az én babámnak egyébként SOHA nem volt szájpenésze, soha nem bóraxoztam, de ha lett volna, akkor biztos, hogy elsőként azzal kezeltem volna! Igenis a többségnek használ, és leviszi!

(Láttam néhány száz babát, tudom, hogy így van.)

Ilyen is van ám, de az is ritka, (ugyanannyira, mint a sűrűn visszatérő) hogy egyszer se jöjjön ki a soor, de ennyi erővel írhatnám, hogy ez a természetes, de nem így van és sajnálom, hogy ti abba a csoportba tartoztatok, akinknek ennyit kellett kezelgetni a gyermekeit!)

Bocs, hogy azt hittem az otthonszülést pártoló ápolónővel állok szemben, annak azért örülök, hogy nem így van (neki volt hasonló százaléka, bár lehet, hogy azóta már 30-nál tart, nem tudom, de nem is ide tartozik)!

Ja igen, és visszatérve: rengeteg máj- és vesekárosító szer van (szinte minden gyógyszerről elmondható ez, de ezt biztosan te is tudod), de nem riogatjuk azokkal sem az anyukákat, hanem megbeszéljük az adagolást, hisz az orvos utasításait követve, az adagolási időközöket, időtartamot betartva nem fognak ezek sem gondot okozni!

2011. máj. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Azt tudja-e valaki, hogy kb. 3 hónapnyi (időnként kimaradt 1-2 nap) rózsamézes kezeléssel mit okozhattam? A mi gyerekorvosunk csak ránézett a gyerekre, és közölte, hogy biztos nincs semmi. Pedig a pici aluszékony lett, és sokat pisil, néha-néha pedig 7 órán át nincs pisi. (4 hónapos)
2013. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!