Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szájpenész esetén nem elég a...

Szájpenész esetén nem elég a cumit és a cicit bekenni a borax glicerinnel? Muszáj túrnom a szájában?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen ki kell törölni, mert ha egy kis darab marad benne, akkor visszajön, nálunk a kórázi hazajövetel után volt ilyen, mivel pici volt a szája, az újam alig fért volna bele, így fülpiszkálóra tettem gézlapot és azzal töröltem ki.
2011. máj. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Van egy készítmény, ecsetelő, Nystatin hatóanyaggal.

Bóraxxal óvatosan, helyette inkább ezt. Jobb is.

2011. máj. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Miért kell óvatoskodni a Bóraxal?
2011. máj. 4. 13:07
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

A Nystatin csak akkor kell, ha a borax nem használ.

Semmi félnivaló nincs a borax glicerintől.

Gézlappal, vagy sima fültisztítóval be kell nyúlni a kis szájába és ledörzsölni (nem csak simogatni, hanem kicsit rányomva dörzsölgetni) a szájpenészt addig míg elmúlik, és utána még 2-3 napig, hogy nehogy visszajöjjön.

Szóval 1 hétig biztos, hogy kezelni kell!

Nem elég a cumit belemártani, mert az nem fogja levinni!

2011. máj. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

A borax krónikus adagolása, a szükségesnél nagyobb adagban egy csomó krónikus mérgezési tünetet okozhat, legdurvább a vese károsítása.

Néhány heti, vagy alkalomszerü adagolása nem veszélyes.

A nystatin teljesen ártalmatlan.

Irodalom: Issekutz, Gyógyszerrendelés.

2011. máj. 5. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Kedves utolsó!

Pont ezért nem kell rémisztgetni a kismamákat!

A nystatint sem lehet "krónikusan" adagolni és nem is fogja gyermekorvos sem felírni sem javasolni olyan esetben, mikor a boraxtól elmúlik a szájpenész!

A kérdező sem akarta hosszú távon használni, csak a használat módjáról érdeklődött!!!

Kedves kérdező, nyugodtan használd a rózsamézet (borax glicerin), addig míg szükséges, nem lesz tőle semmi baja a babádnak, mint ahogy évtizedek óta nem volt tőle probléma eddig sem!

Mindig vannak rémisztgetők, de a százaléka magáért beszél!

2011. máj. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A babámnak nagyon ízlik a rózsaméz, azonnal rácuppan a gézes ujjamra - így nem tudom hatékonyan kitörölni a száját. :(
2011. máj. 5. 12:05
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Már bocsánat mindenttudó 91-es, ilyen %, ami neked van, csak úgy jöhet létre, ha bólogató jános vagy, és azt írod mindig mint a többség, meg hogy bizony-bizoy, igaza van az előttem szóló 44 válaszolónak- és erre te is kapsz egy egy pacsit automatice. A sok bólogató fölpontozza egymást kölcsönösen, biztos élvezetes...

Ha megírod azt is ami igaz ugyan, de nem akarja hallani a kérdező, meg a hozzád hasonlók, akkor lesz 50-65 pontod.

Na látod, már te is a piros után csúszkálsz, hogy beints nekem, mert fáj az igazság, akármi is az.

Ami a szájpenészt illeti, igenis lehet túladagolni, mert egy gyakori és ismétlődő gyógyszerigényről van szó.

Akár egy évig is okozhat visszatérő fertőzéseket, és ebből lesz a krónikus mérgezés, ha nem váltogatjuk legalább a gyógyszert.

Na, pirosat nyom.

2011. máj. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Nem írom mindig azt, amit a többség hallani szeretne, ezért is pontoztak le 91%-ra!

A százalékom abból adódik, hogy védőnő vagyok, és nyilván olyan tanácsokat tudok adni, ami az anyukák számára hasznosak és feleslegesen nem ijesztgetem őket és nem tudálékoskodom, mikor nincs rá okom.

A gyermekorvos és a védőnő nyilván tud róla, ha visszatérő soor orisa van a babának és akkor ajánlani fogják az általad agyon dicsért Nystatint, felesleges ezen vitatkozni, értelme nem volt az okosságodnak, mert senki nem fog Nystatinnal indítani egy egyszer-kétszer akutan fellángoló szájpenésznél!

Nem kell doktorosdit játszani, ez nem az az oldal és nem fogok többet ezen vitázni, mert okos enged...

Nyugodtan pontozz le. Én is megtettem, mert a te válaszaid nem hasznosak, mint, ha jól gondolom az otthonszüléses témakörben sem, ha nem tévedek, kedves ápolónő! Bocs, ha tévedek a kiléted felől.

2011. máj. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nekem szimpatikus az 55%-os hozzászóló :)

A bóraxról ezt nem tudtam, de simán elképzelhető. AZ Issekutz - féle gyógyszertan könyv már elég elavult, de ettől függetlenül bármi lehetséges.

A bórax nem túl hatékony, csak maszatolok vele már napok óta.

Írnál bővebben a másik szerről? Azzal is 1 hétig kell pacsmagolni mindent?

2011. máj. 6. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!