Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor jó vagy nem, ha...

Most akkor jó vagy nem, ha van harántemelő a gyermek első cipőjében?

Figyelt kérdés

Pro és kontra véleményeket várnék, indoklással!

Sajnos nem tudom eldönteni,hogy milyen cipőt vegyek!


2011. ápr. 30. 08:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nem. Egészséges lábnál felesleges. Sőt káros. Hagy erősödjenek a lábizmai. A gyermekeknek 6 éves korra alakul ki a lábboltozatuk. Addig mindegyik "lúdtalpas". Ha ilyenkor beteszel haránt emelőt (u.a. supinalt cipő) ellustulnak a talpizmocskák, és bizony kamasz korban lesz lúdtalpas. Bentre legjobb a puha talpú cipő, zokni. Érdemes valami szivacsot bent hagyni hogy azon is hagy ugráljanak mászkáljanak. Nekünk erre a járóka szivacsa pont megfelelő volt amikor már nem használtuk járókaként. Kint a kertben a füvön lehet nyáron mezítláb, sőt a homokozóban is. Mindenképp olyan cipőt kell választani aminek kérges sarka van, tartja a sarkat de nem kell feltétlenül hogy az egész bokát tartsa, csak a sarok részt.

Remélem segítettem.

Gyógytornász anyuka

2011. ápr. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló mindent leírt! :)

Nekem csak egy javaslatom van: Mi kb. 3 hete vettük meg a lányom első cipőjét. Szamos kölyök cipőt vettünk Neki. Nagyon jó minőségű, szép, kézzel készült magyar termék, tiszta bőrből, és olcsóbb mint a Siesta! Kislányom imádja, folyton hozza oda, hogy adjam rá! :) Ha gondolod Google-ba írd be!

2011. ápr. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!