Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az otthon elkészített bébimenü...

Az otthon elkészített bébimenükből hogyan, mennyit és egyáltalán lehet e lefagyasztani?

Figyelt kérdés

Pl. a paradicsomos burgonyát csirkehússal, vagy amla-banán-csirke, esetleg pulya -őszibarack?

Meddig tárolható el, illetve mi fagyasztható egyben és külön?


2011. ápr. 28. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Én magunknak sem fagyasztok készételt, így a kicsinek is inkább a hozzávalókat fagyasztottam, porciózva: pirított máj ledarálva, 2*2 cm-es főtt csirkedarabok, sült cékla, gesztenye, sütőtök stb. Amikor kellett, csak reggel kivettem az aznapi adagot, és kész.

Tejterméket illetve krumplit semmiképp sem fagyasztanék, ahogy tésztát sem.

De biztos lesz, aki ennek az ellenkezőjét írja, anyósom a készre főtt kapros-túrós nokedlit is képes lefagyasztani, amitől a rosszulét kerülget, mert felegedve úgy néz ki, mintha valaki már egyszer megette volna.

2011. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én sem fagyasztok kész ételt magunknak sem, max. pörköltet, vagy húsleveslét.

én nyersen fagyasztok zöldséget és húst is. a krumpli borzalmas ízű lesz, ha fagyasztásból felengeded.

én általában 2 napi adagot megfőzök, magyarán két nap ugyanazt eszi, de ez sincs mindig így, van, hogy mindennap főzök...fél óra alatt kész egy kisadag húsos főzelék, csak mindent apróra kell darabolni.

2011. ápr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En fagyasztottam keszetelt siman a babanak is, magunknak is szoktam, amiben nincs krumpli.

Mindig sutozacskoban sutottem meg a zoldsegeket, majd a husit is a fiamnak, akkora adagot, ami 3 etkezesre eleg. Leturmixoltam higitas nelkul, aventes poharban osztottam harom fele (vagy ures bebieteles uveg is jo volt, nem fagyott szet). Egyet aznap, masikat masnap ette meg, elotte higitottam a kivant allagura, a harmadik adagot lefagyasztottam es kovetkezo heten adtam oda.

Nem volt soha semmi gond, nem is lehetett volna, ize, allaga sem valtozott. Turmixolas utan egybol kihutottem es raktam is a fagyasztoba, max egy oran belul odakerult.

2011. ápr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. És ha megcsinálok egy ételt, ami tegyük fel két adag a kicsinek,akkor összeturmixolt állapotban, simán hűtőben tárolva jó még neki másnap?
2011. ápr. 29. 06:34
 5/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok. persze, hogy jó még másnap. én folyamatosan így csinálom. volt, hogy kétfélét főztem, két nap ette ebédre és vacsorára.
2011. ápr. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!