Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » (Koraszülött babád) hol tart...

(Koraszülött babád) hol tart 13-14 hónaposan?

Figyelt kérdés

Hány fog,miket eszik,mozgás,meg minden. Miben látszik még,hogy korazülött? Az én kisfiam 14hónapos. Kapaszkodva jár a bútorok mellett,pár másodpercre megáll egyedül de aztán gyorsan leül. Bárhova eljut a lakásba szélsebesen mászik 5hónapja.6foga van,már mindent eszik a pöri a kedvence:-) 2kiló 44cm-vel született most 8200gramm és kb 72cm. Sokat beszél babanyelven,sikitozik igazi szót még tudatosan nem mond. Szépen játszik,formabedobozik,labdát,autót gurit,felismeri-szereti a játékait de még egy pohárral vagy porszivóval is eljátszik. Ismerősöknek örül,ismeretlenektől néha fél.

Igazából minden oké vele,csak még sokat nyög-erőlködik. Jár hozzánk Dévényi masszőr és állitólag sok korazülött babának van ez a nyögö erőlködö hang.Olyankor csinálja ha nem az van amit ő akar,nem ér el vmit,vagy nyügös. Más babákat néz de még játszani nem játszik velük. Velem játszik vagy egyedül.Most tanuljuk a pápát,tapsolni még nem szokott de már próbálgatja,ha rászólunk akkor érti

/érzi,pl. rászólok,hogy üljön le a kádban és leül.

Szeretném ha mások is irnának kinek milyen a babája vagy volt ennyi idősen.Minden érdekel.Időre született babások tapasztalatait is szivesen veszem. Ja igen a kisfiam 4,5 héttel jött korábban és 9/10 agparral szép problémamentesen született,csak mini méretekkel.De nem volt inkubátorban,nem volt lélegeztetőn tehát mindene szép kifejlett volt. várom,hogy irjatok:-)


2011. ápr. 28. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Koraszülött ikreink vannak 34 hétre születtek pici súllyal. NAGYOBBIK 1610gr,a kicsi 1490gr-al.Inkubátorba voltak 2 hétig,összesen 36 napig voltunk a koraszülött osztályon.Már rég mérték őket,de kb. 9 kilósak.Integetni tapsolni egy éves koruk előtt tudtak már.Ismeretlenek előtt szégyelősek.A nagyobbik már egyre többet járkál egyedül,de még sokat esik.Akicsi még meg sem akar állni egyedül ,csak bútor mellett járkál.Egy éves korukig nem volt egy foguk sem,és most egyszerre kijött nyolc.Most 14 hónaposak.Mióta jön a foguk,nagyon betegesek.Kórházba is voltunk,a kicsinek tüdőgyulladása volt,és most megint beteg,injekcióra hordjuk.Mikor az egyik meggyógyul,a másik megbetegszik,ez megy már 4 hónapja.Atiéd nem beteges?
2011. ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a válaszod. Nem még sosem volt beteg.Talán egszer volt náthás kb 3napig. Otásoknál pici hőemelkedés.Nagyon jól viseli a fogzást általában csak kevesebbet eszik és néha nyöszög álmában.

2011. ápr. 28. 21:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én nem pont a kérdésedre válaszolok,mert az enyém még csak 5 hónapos,de koraszülött volt,5 héttel előbb jött,34 hét 5 napra.Igaz,10/10-es apgarral,49 cm-rel és 2,5 kg-mal.Ő is problémamentesen született,csak a burok megrepedt a front miatt és nem volt visszaút.Viszont gyönyörűen fejlődik,már 62 cm és 7,2 kg,csak szopik.Már a forgást próbálja,fog,minden érdekli,hason alszik ezért gyönyörűen tarja magát hosszú ideig is,nevet,mosolyog,gagyarászik.Próbálna felülni is,nagyon erőlködik.Érdekes,amit a nyögésről írtál,mert Ő is sokat nyög.Sógornőm kislánya időre született,3,5 kg-mal most lesz 17 hónapos és most kezdett el lépegetni.Még csak kézenfogva megy neki,de ő mindent későn csinált.Még 9 hónaposan sem ült egyedül.Ő is nyög,szavakat nem mond,viszont ha akar vmit nyög,ha nem kapja meg még jobban nyög.Nagyjából ugyanaz igaz rá is,amit Te írtál,pedig idősebb a babádnál 3 hónappal.Úgyhogy szerintem nagyon szépen fejlődik a kisfiad.
2011. máj. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam 35. héten született, 2600 gramm volt, és 53 centi. 10/10 apgarral, egy percet nem töltött koraszülött osztályon, összesen 6 napot voltunk bent a kórházban.

Ő egy hét múlva lesz 15 hónapos, és szinte ugyanazt csinálja, mint a Te babád. Bútorok/fal mellett bejárja az egész lakást, de egyedül még nem mert megindulni. Megállni pár másodpercre megáll kapaszkodás nélkül, és aztán lecsüccsen! Egy hónapja volt mérve (14 hónapos hóforduló előtt pár nappal), akkor volt 8520 gramm és 74 cm.

Ő még nem eszik mindent, de eddig amit adtam neki, az minden ízlett neki! Semmit nem utasított még el. Reggelire kakaót iszik, sonkás kenyeret/kiflit eszik. Tízóraizni nem igazán szokott, ebédre általában azt kapja, amit mi, ha kicsit "húzósabb" kaját csinálok, akkor neki főzök külön valamit, vagy bontok egy bébiételt. Uzsonnára gyümölcs, joghurt, túrórudi, babapiskóta, mikor mi. Vacsora vagy sonkás kifli, vagy tejbegríz, esetleg ebéd maradék. Ő még reggel és este szopik!

8 foga van, most szenvedünk lassan egy hete a hátsó fogakkal. Kedden még a láza is felment tőlük. Azóta is folyik az orra, nyűgös, egész nap egy merő hiszti tud lenni... Az utolsó két foga észrevétlenül jött ki. Már hónapok óta 6 foggal stagnált, és kb két hete benyúltam a szájába, és két újabb foga teljesen kint volt, amiket észre se vettem addig! Kár hogy a többi foga nem így jön... :)

Egyébként nagyon vidám kisgyerkőc, kisbabákkal viszonylag ritkán találkozik, akkor mosolyog rájuk, de játszani nem feltétlenül játszik velük. Van, hogy van hozzá kedve, van, hogy nincs. Hintázni imád, és mióta jó idő van, állandóan kint lenne! Triciklizni is nagyon szeret, meg nézni belőle az autókat az úton. Nemrég kapott egy ugráló csacsit, na azon szeret még nagyon ugrálni.

Beszélni babanyelven tud, értelmes szava még nincs. Én is próbálom tapsolni, pápázni tanítani, de hiába tapsolok neki egész nap, ő egyedül nem akar. Bezzeg ha ül az ölembe, akkor megfogja az én kezeimet, és ütögeti össze. TEhát tudja hogy kell, és velem csináltatja is, csak ő nem csinálja még... Integetni nem szokott, pedig azt is amikor lehet mutogatom neki!

Ha kérdezek bizonyos dolgokat, azonnal tudja, hogy hol van, néz arra, keresi a szemével, de ujjal nem mutatja! Ha este fürdés idő van, apukája szól, hogy "Gyere vizet engedni" és mászik kifele a fürdőszobába!


Hát így hirtelen ennyi! :) Ha valami eszembe jut még, akkor írok!

2011. máj. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még van egy kérdésem!


Ti merre laktok? Gondolom nincs akkora szerencsém, hogy a közelünkben lakjatok...

Mi Bp. II. kerület

2011. máj. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jó volt olvasni:-)

Mi is Bp.-en lakunk de XIV.ker.

2011. máj. 1. 21:45
 7/10 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy külön köszönöm,hogy ilyen részletesen irtatok:-) Merre jártok a babával pl. sétálni?
2011. máj. 1. 21:59
 8/10 anonim ***** válasza:

Az Én kisfiam, igaz még csak 10 hónapos, 8 héttel hamarabb született a vártnál terhességi toxémia miatt! 1210g-mal és 42cm-el 7/8/8 apgar értékel! Három hónapot töltöttünk a szegedi Gyermekklinika intenzív osztályán, először 13 napig volt lélegeztetőgépen (nem kaptam tüdőérlelőt, mert azonnal császározni kellett) majd 2hós korában súlyos bakteriális fertőzés miatt ismét gépre került. Hála Istennek és az orvosaink áldozatos munkájának ma egy teljesen egészséges gyermekünk van mind szellemileg és fizikailag! Nimród 10hós korrigáltan 8, de már mászik, ül, és ma két hete, hogy kapaszkodva fel áll!

Most 7kg felett van és 70cm!

2011. máj. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves 09.59.válaszoló! Biztos nagyon nehéz lehetett Neked és nagyon ügyes a kisfiad!! Én is toxémia miatt szültem korábban, borzalmas volt a terhesség a 30.héttől kezdve de akkor még gyógyszerrel tudták korrigálni végül a 35.hét után pár nappal jött a szülésinditás. Jó babázást:-)
2011. máj. 2. 12:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm!Neked is és jó egészséget!
2011. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!