Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós bébinek miket lehet...

6 hós bébinek miket lehet adni kaját?

Figyelt kérdés
Eddigi kajáink: őszipüré, krumpli, sárgarépa, alma!
2011. ápr. 27. 16:19
 1/1 anonim ***** válasza:

huh hát én elég sok mindent adok...na de ez én vagyok, én nem a nagy könyv szerint csinálom....az az igazság, hogy 3-4 hétig szenvedtem azzal, hogy ízetlenül adtam neki krumplit, répát, ahogy írják, hogy kóstoltatni kell, aztán anyukám megkérdezte, hogy én megenném-e, mondtam, hogy nem, hát semmi jó íze sincsen, akkor mondta, hogy na akkor adjak neki olyat, amit én is megennék(teszem hozzá anyukám 5 gyereket nevelt fel normálisan, tisztességesen, egészségesen élünk azóta is, és nincs semmi belső szervi bajunk).

Szóval azóta adok neki tarhonya levest, villával összetöröm a krumplit, tésztát, készítettem magunknak meggylevest, ebből kiszedtem meggyet, kis lét, plusz tettem hozzá főtt krumplit.Ami nagyon gyorsan megvan, odateszek egy kis vizet főni, beledobok 2 rózsa brokkolit, egy kis répát, krumplit, fűszerezem kis sóval, majorannával, pici vegetával, ha 5 percet főtt lekapcsolom, hagyom párolódni,majd villával összetöröm.Ezt nagyon szereti!

De adtam már neki joghurtot(nem túlcukrozott gyümölcsöset, hanem olyat, ami igazi joghurt igazi gyümölcsökkel), kapott már túrót, egy kis rántottát kenyérrel.

Nagyon szereti ezeket, mellette szoptatok, igazából ezekből nem eszik sokat, mondjuk a főzelékből, meg a gyümölcsből elég sokat be szokott vágni(banán-alma-keksz minden nap van)

Kiegyensúlyozott, vidám, normális a súlya, éjjel nagyon jól alszik.

2011. ápr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!