Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem csak nekem hiányzik a...

Nem csak nekem hiányzik a szoptatás, igaz?

Figyelt kérdés

A kislányom féléves, 3 hónapja nincs tejem, tápszerezem. Túlstresszeltem magam, ezért biztosan én tehetek róla. MOstanában olyan sokszor eszembe jut, milyen jó lenne még érezni a szopi örömét. Emlékszem, milyen nyugodtak, meghittek voltak azok a 10-15percek. Van, és ne nevessetek ki, hogy késztetést érzek, mi lenne, ha mellre tenném... Előfordult egy-két hónapja, mintha, el akarna cseppenni a tejem. Megnyomtam, és cseppek jöttek belőle. Én meg persze azt hittem, csoda történt. Előkaptam naívan a mellszívóm, de csak fájdalmat éreztem.

Szóval, hiába telt el több, mint 3 hónap, mégis hiányzik a dolog. És sajnos kicsit még most is bűntudat gyötör amiatt, h így alakult, és az általam rettegett tápszerhez kellett folyamodnunk.

Ti vagytok néha így?


2009. márc. 6. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy annak idején nem kaptál megfelelő segítséget. A tejcsi visszahozható.

A múltkor, amikor tejcseppeket tapasztaltál, nem a mellszívót kellett volna elővenni, hanem mellre tenni a babát. Ő sokkal ügyesebb, mint a mellszívó, jobban is stimulálja a melledet, lehet, hogy visszajött volna a tej. Próbáld ki legközelebb!

Egyébként teljesen megértem, hogy hiányzik a szoptatás. Az én 7 hónaposom még mindig elsősorban anyatejes, előre félek, milyen rossz lesz, ha már nem akar majd szopizni. Azt hiszem, addigra betervezzük a második babát!:-))

Szopiügyekben érdemes a la leche ligával konzultálni. Ha ők nem tudnak segíteni, akkor senki. www.lll.hu

2009. márc. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én egy hónapos koráig tudtam csak szoptatni. Akkor egyik pillanatról a másikra elment a tejem teljesen. Nagyon sokáig depis voltam utána. Nagyon hiányzott az az összebújás.
2009. márc. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfogadja, tedd mellre!!!

Mindkettőtök örömére!

2009. márc. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

En 4 hónapig tudtam szoptatni. A kozelség azután is megmaradt - az éjszakai tejet (most már csak az van) fekve issza a babaám, én meg mellette. miután abbahagytuk a szopit, még hetekig megesett, hogy reggelre "átáztam", és most, fél év után is ha megnyomom, még jon pár csepp...Az orvos azt mondta, ez OK.

Ne kínozzon a buntudat, sajnos, nem mindenkinek megy a legjobb akarata ellenére sem. En is nehezen fogadtam el, sokminennel probálkoztam, de utána mintha kicserélték volna a babámat, végre elégedett volt és jóllakott.

2009. márc. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!