Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babámnak ha szopizik...

2 hetes babámnak ha szopizik fáj a hasa, alig büfizik és úgy csinál mintha kakilni szeretne de nem bír, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Espumisan cseppet kap minden evés előtt 25 cseppet! Vmikor segít vmikor nem. Már lassan félek, hogy túl adagolom, mert már lassan egy hete használjuk és kezd kifogyni.


Babynos maszáskenőcsöt is kenjük a pocikára, de nem türi a maszirozást.

A poci simi se jó neki.


Általában akkor fáj neki a hasikája mikor eszik egy ideje. Mikor meg fáj neki a hasa akkor meg cicizni szeretne, de félek hogy ártok azzal ha még rá ettetek.


Nem tudom mit tegyek!!!! Ha fáj neki a pocija akkor tegyem cicire vagy ne? Mit adjak neki?


2009. márc. 6. 11:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ekkora babák még nem tudják megkülönböztetni a hasgörcsöt az éhség okozta fájdalomtól, ezért szopizna mindig, ha fáj a pocija. Próbáld kicsit tornáztatni: a lábacskáit told a hasikájához és vissza. Megpróbálhatod, hogy meleg pelussal, melegvizes ágymelegítővel "borogatod" a pociját. Ez segít elernyedni a görcsölő pocinak. Esetleg adhatsz neki néhány korty édeskömény teát, az is görcsoldó.
2009. márc. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mi 4 hetesek vagyunk, de nálunk is ez a helyzet. Alig büfizik, az alvásból meg gyakran felébred, mert nem tud pukizni, a kakilás is csak nagy erőlködés után megy. Mi már kipróbáltuk az infacolt, de az nem vált be, most homeopátiás bogyót eszünk. Nekem azt mondta a doki, hogy ne rakjam cicire, mert a hasfájást is a sok kaja okozza, az újabb cicizés csak ront a helyzeten. Ha már semmi sem segít, csak sz időben bízhatunk...
2009. márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az Espumisant 4 hónapos koráig adtam a lányomnak, mert nagyon hasfájós volt, minden kajci elött 10-15 cseppet. Nyugodtan adhatod neki, nem lehet túladagolni és nem szokik rá, mert ez a szer nem oldódik fel a szervezetben.

"A szimetikon túladagolása miatti mérgezés nem ismert. Mivel a szimetikon kémiailag és élettanilag teljesen közömbös anyag, a mérgezés lehetőségét ki lehet zárni. Nagy mennyisége is probléma nélkül tolerálható"

2009. márc. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Az Infacol csepp vált be nekünk.Nekem azt mondta a doktornő, hogyha adok neki Espumisant ne itassak vele köménymagos teát, mert hasfájást okoz a kettő együtt. Nem tudom, hogy igaz-e.

Próbálgasd tornáztatni egy kicsit.

Lehet, hogy sok levegőt nyel szopi közben, próbáld meg evés közben is megbüfiztetni és utánna folytatni a hamit.(nálunk bevált)

Minden jót Nektek:)

2009. márc. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia, válts az Espumisanról, ha minden etetésnél 25 cseppet adsz és nem használ, akkor kár tovább szenvedni vele, próbáljátok ki az Infacolt, lehet, hogy nálatok beválik, minden babánál más hoz eredményt.

Mi Infacollal kezdtük, végül az Espumisan hatott.

Édeskömény teát Te igyál, így is átjut a babába.

És ha szopi közben elkezd görcsölni a pocak, szerintem már ne etesd, várd meg a következő kaját, had eméssze meg rendesen az addig megevett tejet.

Kakilni tud a babád minden nap? Mert az enyém is ezt szokta csinálni, de ő csak hetente kakil; mi a hasfájáson már tólvagyunk, most a kakával szenvedünk.

És a büfizést soha ne hagyjátok ki, a levegő miatt fáj a pocija! A pukin pedig a torna segít, ahogy előttem már leírták.

Sok sikert, 4 hós baba anyukája

2009. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Még annyit az előzőhöz, hogy csak akkor próbáljátok meg újra a szopit, ha közben elkezdett görcsölni a pocak, ha sikerült a büfi, vagy esetleg pukizni tudott a babád, mert ilyenkor a levegő bántja. Nálunk ez bevált. De néha csak 5-10 perc mva jön a büfi..
2009. márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem kakilni akar hanem büfizni csak nem tud szegény! Amíg picik nehezen jön a büfi.Nálunk is ez volt sajna. Idővel könnyebben megy. Sokat és kitartóan kell büfiztetnim, függőlegesen tartani h távozzon a levegő.
2009. márc. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen együtt érzek veled, az én lánykám is nagyon hasfájós volt. Mi is kipróbáltunk minden csodaszert, de hosszútávon nem használt egyik sem. Aztán ajánlották az Aloe Activatort, azóta is áldom az illető nevét...:) Azóta semmi baj a pocival, a mai napig is adom a picinek esténként. Ez egy szűrt aloe folyadék, annyi cseppet kell adni, ahány kg a baba, ezt minden evés előtt adni. Erősíti az immunrendszert és remélhetőleg nálatok is megszünteti a pocifájást! REMÉLEM, TUDTAM SEGÍTENI!
2009. márc. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat! :D


Én édesköményteát is vettem, elöször én ittam hogy mennjen a tejembe, de nem használt. Aztán adtam belőle a babámnak és nála erősödött a fájdalom, így nem adom tovább neki.


Szó nélkül lehet váltogatni espumisanról infacolra vagy kell a védőnő vagy doki beleegyezése?


Nagyon jó tippeket adtatok, próbálgatom őket...aztán megláttjuk. Amúgy mikor fáj neki a hasa és a lábacskáit tornáztatom nagyon sír. :( Így ezt is mellőztem.

2009. márc. 6. 12:11
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbáld ki azt hogy megböfizteted egy szoptatás alatt 3-szor! Nekem egy csecsemős ismim mondta, és hála égnek azóta már Infacol sem kell, mert nem fáj a pocija! Nekünk be vált. Igaz nem tetszik neki, mikor elveszem a cicimet tőle, de ezzel csak segítek neki.


Üdv: 8 hetes kislány anyucija

2009. márc. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!