Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit van ölben 11 hetes...

Mennyit van ölben 11 hetes babátok?

Figyelt kérdés

A mi babánk egész nap ölben lenne. Ha leteszem a játszószőnyegére, vagy a pihenőszékbe 5 perc után sír. Már letörik a derekam. Mit tegyek, hogy tovább ellegyen? Ha elkezd sírni annyira behergeli magát, hogy szerintem abba se hagyná amíg ki nem veszem.Hiába sípolok Neki, zörgetem a játékait. Hason egyenesen utáll. Hogyan fog így fejlődni ha csak ölben van? Volt valaki hasonló helyzetben?

Előre is köszi a válaszokat!


2009. márc. 6. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
szia. mi kezdettől fogva próbáltuk nem elkapatni... de utóbbi időben kicsit el lett. na, én úgy oldom meg, hogy hagyom sírni egy kicsit, meg kell szoknia. aztán ha már ha nagyon sír, akkor felveszem, elmagyarázom mi a szitu, és újra leteszem. pár nap alatt újra megszokta, hogy mnincs mindeig öl... türelem
2009. márc. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 11 hetes lesz hétfőn. Nagyon kevés ideig nézegelődik el egyedül. Ha a pihenőszékben hagyom, max. 5 perc, és ordít. Néha azt látom, hogy szimplán unatkozik, mert 20 percnél tovább még nem hagytam benne, akkor is folyamatosan rálátok, vasalok, teregetek mellette. Hason fekve csak annyit van, míg alszik, különben rúgkapál és dühösen követeli, hogy vegyük fel:D A hátán fekve sem sokáig bírja, de nagyon szereti, ha bábozok neki, vagy ha megszólalnak a csörgő-zörgő játékai. Igazság szerint éppen holnapra terveztük be, hogy kap egy játszószőnyeget, ami remélem, hogy meghozza a várt hatást, mert ha csak ketten vagyunk itthon, és a baba ébren van, nem egyszerű ellógnom mellőle pl. hajat mosni.
2009. márc. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is a játszószőnyegben bíztam, még járókát is vettünk, hátha a nappaliban jobban elnézeget, de itt is 5-10 perc a limit. :-)
2009. márc. 6. 11:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lánykám is ilyen "ölbemanó" volt, mellé párosult az, hogy nagyon hasfájós volt. Még aludni sem tudtam letenni, mert ha nem azonnal ébredt fel, akkor egy 15 perc után tuti. Szóval ez 4,5 hós koráig tartott, aztán jött a fogzás, ami miatt rengeteget sírt. Ami nálunk bevált, az a kenguru, 3 hós korától a mai napig használjuk, illetve autós ülés, ami több funkciós, ebben szoktam pl. etetni. De ha mosogatok, vagy porszívózok, akkor is ebbe ültetem és jól elvan benne. Nekünk is van játszószőnyegünk, de ezt csak kb 5 hós kora óta értékeli, ma már egy fél órát is eljátszik rajta. Ne aggódj, hogy ennyit ölben van, ha igényelni fogja a szabadságot, akkor ezt a tudomásodra hozza:) Hiszen sok hónapig együtt volt veled, ne várd tőle, hogy erről egyik hétről a másikra lemondjon... Boldog babázást!

Ja, holnap leszünk 7 hónaposak...:)

2009. márc. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj,majdnem mindenki igy kezdi.Nálunk is ez volt,de ahogy nő,egyre több minden érdekli.Megszerette a játszószőnyeget is,és mióta forgolódik,elég neki a nappaliba a szőnyegre egy vastag pléd,a játékai,zörög neki a tv,és eljátszik elég sokat.Az utazóágyat beraktam a nappaliba,utálta,nem hagyta abba a sirást,ha betettem,nem is próbálkoztam vele.Aztán 1-2 hete észrevettem,h.nézi.Beraktam,és MOSOLYGOTT!!!Azóta ott alszik napközben.Én azt mondom,egyre könnyebb lesz,ne gondolj nagy dolgokra,az én fiam 5 hós múlt,és egy ásványvizes üveget eltapogat jó ideig,vagy a saját zoknijával játszik,amit levesz magáról.Vagy kitép egy lapot az újságból,amit olvasok,és cafatokra szedi.Kitartás!!!!!!!
2009. márc. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!