Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelkiismeretfurdalásom van...

Lelkiismeretfurdalásom van hogy idegesen tettem le a francia ágyunkra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
tegnap apuka miután elaludt a Draga felkeltette véletlen,ezzel nincs baj csak utana ahelyett h segített vna vissszaaltatni nézte a tévét.Babikam meg nagyon sirt....nem tudott visszaaludni.Egy idö utan nagyon merges lettem és mergesen tettem le a francia agyra ami rugos.Nem akartam ezzel bantani tudom hogy nem ö tehet erről,de idegesített hogy egesznap alig segített a párom.ÉS nem szeretnék bedepizni...:Smit csináljak hogy jobb legyen.
2009. márc. 6. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is ne izgulj, más is volt így, néha nehéz uralkodni magunkon amikor már nagyon fáradtak vagyunk. Vannak könnyebb és nehezebb napok.

Másodszor beszélj a pároddal,sajnos muszáj néha felhívni a figyelmüket, arra, hogy nekik is tenniük kéne ezt-azt a baba körül. Néha én mondom neki, amikor egész nap nyügi a baba, hogy vegye el, mert már nem bírom. Ilyenkor a baba is érzi ám az idegességet, és többnyire az apjánál rögtön megnyugszik. Van, hogy csak pár perc egyedüllét kell pl. megnézem a postaládát, elmegyek zuhanyozni, postára ilyesmi és lenyugszok. Próbáld ki te is.

Remélem segítettem! Csak nyugi és szép napokat nektek!

2009. márc. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én egyedül nevelem a három hónapos fiamat, szerencsére nagyon jó baba. De sokszor én is elfáradok, és kicsit ingerültebb leszek. Van, hogy rászólok, ha már régóta nem akar elaludni, és egyre nyűgösebb, aztán gyorsan magamhoz ölelem, és jól megszeretgetem, mert lelkiismeret furdalásom van. Nem ő tehet róla, hiszen még nagyon pici, nem hisztizik, csak fáradt, éhes, stb. Én néha leadom a nagyinak, és elmegyek egy-két órára valahova, általában vásárolni. Ilyenkor alig várom, hogy hazaérhessek hozzá. Néha add oda az apjának, vigyázzon rá, Te pedig elmész sétálni, fodrászhoz, vagy ahová szeretnél, és feltőltödsz. Vegye szépen ki a részét a gyerek nevelésből. Ne érezd rossz anyának magad, mert néha elfáradsz, főleg, ha a férjed nem segít. Beszélj vele, mert ha így halad akkor előbb-útobb súlyosbodni fog a helyzet.
2009. márc. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

a tegnapi nap kritikán aluli volt, ezek szerint többünknek. egyébként az én párom sem sokat segít, szóval tudom, h miról beszélsz, de arra figyelj, h tényleg ne a baba lássa ennek kárát. inkább kiabálj a pároddal, v beszéld meg vele, h neked ez egyedül nagyon nehéz és segítsen, vagyis legalább ne hátráltasson.

mindjárt jön a tavasz, az biztos segíteni fog a sok szürkeség után, h mindenkinek kicsit jobb kedve legyen.

2009. márc. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszike a megnyugtato valaszokat!ezen vagyok hogy szegenykemet soha ne bantsam hogy en se legyek soha idegesw,de miota hazajottem6 6honapja se egy mozi se egy fodrasz se semmi.egesznap ln vagyok vele ha itt van akkor néha besegit a párom.Öt se szeretnem allandoan unszolni mert szeretem,de mit tegyek ha magatol nem segit annyit?
2009. márc. 6. 11:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen lelkiismeret furdalásod!!! Mindenkinél betelik néha a pohár, minden anyuka kimerül egyszer. Nem bántottad a babádat, csak kissé türelmetlenebb voltál. Ilyenkor szerintem tedd be az ágyába, menj ki és tombolj kicsit a másik szobában és aztán amikor megnyugodtál menj be hozzá. Néha nagyon fárasztó tud lenni az anyaság, de ettől még nem fogsz bedepizni, ne is gondolj erre, bár nem írtad, hogy mennyi idős a babád, de kitartást és jó babázást!!!
2009. márc. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérj a babádtól kedves hangon bocsánatot és mondd el neki, hogy nem rá haragudtál. A hangodból és a mosolyodból meg fogja érteni, hogy nincs baj és szereted!

Én mindig ezt teszem, ha valamiért ingerült vagyok vele, vagy úgy szólok hozzá. Tegnap rákiabáltam, elkezdett sírni és miközben sírt bocsánatot kértem tőle. Ebben a pillanatba elmosolyodott és abba hagyta a sírást. Ezt csinálom már 3-4 hónapja és most már tudja, hogy ilyenkor mit mondok. Érti. Szerintem érdemes pici korban is elmondani nekik, ha hibáztunk!

2009. márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ma reggel teljesen betelt a pohár. Reggel negyed héttől nyolcig ordított, semmi nem volt jó neki pedig már 10 hónapos és ez megy napok óta. Betettem a kiágyba és kimentem néhány percre a levegőre, persze ő addig ordított. Kicsit lenyugodtam és bementem hozzá, de mikor megláttam a krokodilkönnyei én is elsírtam magam és jól megszeretgettem.

Sajna vannaki ilyenek és míg világ a világ lesz is. Nyugodj meg legalább egyszer mindenki kiborul.

2009. márc. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Legközelebb ordibálj-az sem jobb , kisebb lesz a lelkiismeret furdalás, esetleg szokjál rá a citromfű teára.
2009. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!