Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapossal ballagás? Ti...

8 hónapossal ballagás? Ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

8 hónapos múlt a picurkánk, és két hónappal született hamarabb.

péntekre ballagásra hívtak a sógórnőmék. azaz a gyerekük ballag. én nem szeretném a nagy tömegbe vinni a picit, ha bent lesz akkor ugye alig lehet majd lépni is, ha meg kint akkor azért csak fúj vagy süt majd a nap és ott ácsorogni két órát azért lehet sok neki. ő még nem tud ülni, így a napi séta is nyüglődéssel telik, mert már azért fekve sem jó neki. igaz egyet már emeltünk a háttámlán.ölben fogva azért már mégicsak 8 kiló felett van.

az iskola tőlünk autóval 10 percre van. mondtam a férjemnek hogy menjen el ő (a sógorék a sulitól 3 percre laknak) és ha vége a ballagásnak az iskolában, hazajön értünk. de ő azt mondta ez nem illik.

Akkor mondtam hogy itthon hagyjuk a szüleimmel (mert velük lakunk).

Illetve a harmadik hogy visszük magunkkal a picit. az okés, de ugye neki majd enni kellesz, de mivel nem ül ezért etetőszékben szoktuk etetni. sógorék a 4.-en laknak, tehát még babakocsit sem tudom felvinni hogy abba beletegye evéskor.

Mit választanátok vagy mit tennétek? annyira nem vagyunk jóban a testvérekkel, havonta egyszer a nagyszülőknél találkozunk esetleg ennyiszer beszélünk telefonon egy hónapban. nem járunk össze, nincsenek ünneplések közösen.


Mit tegyek?


2011. ápr. 26. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne vidd el.
2011. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én otthon hagynám a szüleimnél.
2011. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is otthonhagynám.
2011. ápr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
-akkor marad ez a verzió. köszönöm a megerősítést. bár anyósom biztosan megkérdi miért nem vittük?
2011. ápr. 26. 12:21
 5/10 anonim ***** válasza:

ha ilyen közel laktok, és a szüleid vigyáznak a babára szívesen, akkor az a legjobb megoldás.

de be is lehet vállalni babával a ballagást. én hordozókendőben vinném, vagy babakocsiban, ha nincs kendőd. aztán ha nyűgös, akkor haza tudsz vele szaladni.

2011. ápr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi neked is. nincsen kendőnk. egy nagy batár babakocsink van, kunert vip. azt hiszem csak itthon marad.
2011. ápr. 26. 12:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom 4 hónapos volt, amikor elmentünk tavaly ballagásra. Úgy alakítottam a napot, hogy jó legyen a kislányomnak és, hogy ott tudjunk lenni a ballagáson, de mindig így teszek, ha elmegyünk valahová. Ő már 6 hetesen volt vendégségben. Sokat járunk el itthonról.

Ölben vittem, hol én, hol anyukám, hol más fogta, igaz ő csak 6 kg volt, de ő egyáltalán nem tudott még ülni. Ő volt a középpontban. Ha fújna a szél, ha sütne a nap, viszel kardigánt és sapkát, kendőt, nem kell kint lenni a babával, ha olyan lenne az idő, hanem bent is lehet tartózkodni.

A hordozóban etettem, míg nem tudott ülni, de nem is értem, ha a gyereked még nem ül akkor etetőszékbe miért ülteted?! Én oda csak akkor ültetem, ha már magától tudott ülni, addig hordozóban evett, vagy valaki ölében.


Mindent meg lehet oldani, de ne haragudj, de én úgy látom neked nem sok kedved van menni, így jobb ha otthon maradtok. Az, hogy keveset beszéltek és keveset vagytok együtt nem csak a sógorodék hibája szerintem.

2011. ápr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én sem viszem el az 1 évesemet,jobb lesz neki a szüleiddel hidd el.
2011. ápr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

13.30-as.


először is miért ültetem etetőszékbe? mivel Peg perego dönthető háttámlájú etetőszékünk van ami éppolyan döntés szögű mint a hordozó.


s miért nincs nagy kedvem vinni őt? hát tudod 32 hétre lélegeztetőn, oxigénen volt, óvni kellett őt mindentől mert egy betegség nagy bajok forrása lehet. 11 hetes koráig már harmadjára feküdt kórházban. Persze tudom nem lehet mindig óvni őt, de ha lehet azért kerüljük el a bajt!

Nem kedv kérdése, mert megyünk csak nem biztos hogy a babával. és úgy látom más is ezzel ért egyet.

2011. ápr. 26. 17:24
 10/10 A kérdező kommentje:

ja, s még annyit neked. igazad van, nem csak a sógoromék hibája hogy nem beszélünk. a miénk is, mert nem szeretünk kétszínüsködni, nyalizni, mint ahogyan ők teszik.

szeretem ezt az okoskodó, na én megmondom a frankó válaszodat!

s ha nem olvastad volna, kihangsúlyoztam hogy hamarabb született a lányom, éppen amiatt mert fokozottan kell rá figyelni!

2011. ápr. 26. 17:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!