Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos kisfiam bal szeme...

2 hónapos kisfiam bal szeme könnyezik. Nem látom hogy be lenne gyulladva. Talán az alsó része egy kicsit pirosabb, de ezt csak fénynél látszik. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Ha könnycsatorna elzáródása van az fáj neki? Áttörölhetem kamillával? Az segít? Mindenképp át kell mosni?
2009. márc. 5. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 2 hónapos,neki nem csak könnyezik,hanem tisztára csipás is.Elvittem orvoshoz,Clorocil kenöcsöt és cseppet kaptunk rá.Szerintem vidd el te is,még nagyon pindur...
2009. márc. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiamnak is könnyezett állandóan a szeme,és csipásodott is.Elvittem a gyerekorvoshoz,aki beutalt minket a szemészetre.Átmosták neki a könnycsatornát,mert el volt záródva.Addig sírt,amíg csinálták,utána ahogy kihozták(mert nem mehetsz be vele)semmi gond nem volt,úgyhogy jól viselte.Én azt tanácsolom,hogy kérdezd meg először a gyerekorvost.Gyakori a pici babáknál a könnycsatorna elzáródás.Ne aggódj.

4 hónapos kisfiú anyukája

2009. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
második vagyok:nekem azt mondta a védőnő,hogy kamillával semmiképpen ne mossam,mert az szárítja a szem környékét.sima,forralt,lehűtött vízzel töröld át neki.A védőnőmnek egy szemészorvos mondta,hogy nem jó a kamilla.
2009. márc. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szia.nekünk is volt ilyen problémánk.azt hittem könnycsatorna,de aztán kiderült,hog szempilla ment Neki bele.csak azért írom,hogy tudd ilyen is okozhatja.érdemes megnézni.egyébként Nekem is azt mondta a védőnő,hogy ne használjak kamillát.
2009. márc. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elvileg a könnycsatorna elzáródás pár hetesen jelentkezik általában az első 4-ben. Mindenképp vidd el szemészetre.

Kamillával nekünk nem javasolták a szemek áttörlését mert még nagyon pici és a kamilla virág pollenje allergiát okozhat ami végigkisérheti az egész életét.

Töröld inkább ha van anyatejjel vagy langyos forraltvizzel.

Az anyatejből cseppenthetsz is a szembe mert az gyulladáscsökkentő.


Hidd el ezeket nem a levegőböl irtam hanem tapasztalatból mert mi 6 hónapig szenvedtünk! Szerencsére egy rendes doki mindent helyrehozott a többi 3 akinél elötte voltunk hallani sem akarok.

2009. márc. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!