Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha felébresztitek a babát,...

Ha felébresztitek a babát, hogy ne aludjon annyit hogy csináljátok? És hogy nyugtatjátok meg utána?

Figyelt kérdés
Babám egyre később alszik el este, 8 hós, gondoltam reggel nem hagyom olyan sokáig. De hogy kell felkelteni? És hogy kezeljem utána nyűgösségét?
2009. márc. 5. 14:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos a babám. Én 4 után nem hagyom aludni. Ha tovább alszik, mint 4 óra, akkor még éjfélkor is ugrál a fejünkön. Viszont ha 4-kor felébresztem, akkor legkésőbb 10-kor elalszik, de inkább hamarabb.

Én úgy szoktam ébresztgetni, hogy simogatom, ha nagyon nem akar ébredni, akkor felveszem az ölembe, így általában sikerrel járok. Nem szokott nyűgös lenni utána, jól lefoglaljuk a férjemmel, beszélünk hozzá, dögönyözzük, ilyesmi.

2009. márc. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én vagyok, aki a déli alvást javasolta. Szóval ha még kétszer alszik (vagy aludna), akkor legyen egy délelötti alvás és egy délutáni. S igenis az idöt te határold be!!! A lényeg hogy a délutáni és esti alvás között min. 4 órának kell eltelnie, mert akkor tényleg nem tudod idöben lefektetni. Tehát délután 4 után én sem hagynám már aludni!!! Ilyenkor úgy mond , ki kell tartani. A saját példámból tudom, hogy egy nyügös gyermekkel nem egyszerü, de hidd el, pár nap és beleszokik!
2009. márc. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Még annyival egészíteném ki az előttem válaszolót,hogyha felkel éjszaka nem kell babusgatni beszélni hozzá.csak fogd az öledbe ,legyen csend félhomály.

Egy idő után megtanulja,hogy este van.

Lehet,hogy nehéz lesz az elején.

2009. márc. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!