Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok megeszi a tejpépeket?

Babátok megeszi a tejpépeket?

Figyelt kérdés
8 hónapos a fiam, de nem igazán tetszik neki. 4 hónaposan is kapott, akkor öklendezett tőle. Hígra vagy sűrűre kell kikeverni a tejpépet?
2011. ápr. 22. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyém 9 hónapos és 4,5 hós kora óta eszi, akár sűrűn kiskanállal, akár hígan cumisüvegből. Próbáljatok ki többfélét, lehet csak nem ízlik neki :)
2011. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem túl hígra, de ne álljon meg benne a kanál, mert úgy fullasztó. Nem baj az, ha nem szereti. Adj neki mást és kész. Nem egyforma az ízlésük a babáknak sem. Enyémek szerették, és én is. Csak túl drága ahhoz, hogy megegyek egy dobozzal egyszerre. :)))))
2011. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én 13 hónaposom se hígan, se sűrűn, se tejpépet, se rizspépet, az égvilágon semmilyen ízesítésű pépet nem fogad el. Kb. 5 hónapos kora óta bepróbálkozom időnként valami új ízűvel, de nem kell neki. Most épp rákapott a sárgabarackra nagyon, és vettem sárgabarack ízűt........na ez az egy ami nekem sem ízlik. Olyan 100 forintos boltban kapható noname sampon szagú :-)
2011. ápr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én 8 hónaposom nagyon szereti,fél éves kora óta eszi.Mindig betartottam a dobozon lévő arányokat,neki így ízlett,nem változtattam.

Nem baj,ha a tied nem szereti,sőt vannak anyukák,akik kimondottan ellenszenveznek a tejpépekkel.

Nálunk még nagyon bejött a Humana almapép,és a DM-es gabonapépek.

2011. ápr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én 11 hósom attól alussza át az éjszakát,de csak a vaniliásat szereti és hígra csinálva üvegből!

Esetleg próbálkozz te csinálni neki!Vízben megfőzöd a grízt majd felöntöd tápszerrel esetleg mehet bele egy icipici vaniliáscukor,hogy jobb íze legyen vagy esetleg gyümölcsöket bel,hátha az ízlene neki!

2011. ápr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a tápszert nem lehet kihagyni, mert nekünk nincs itthon és nem akarok venni. Mekkora lukat csináljak a cumisüvegre?
2011. ápr. 22. 11:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy kiveszem a szavaidból, anyatejes a babád, így pláne nincs szüksége tejpépre. Az enyém egyébként szintén anyatejes, az elején odavolt érte, aztán ahogy elkezdett más ételeket is enni, úgy utasította el. Talán 9 hónapos lehetett, amikor utoljára próbálkoztunk.

Adj neki helyette főzeléket, lassan jöhet a kefír, joghurt, túró is, azokkal is elég tejtermék kerül a szervezetébe.

Én egyébként a dobozon lévő utasítás szerint kevertem ki, így eléggé sűrű lett. Cumisüvegből nagyon nem ajánlják.

2011. ápr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lányom 8hós és már kétszer próbáltam neki venni,de nem eszi meg.Próbáltam a gyümölcsöst és a vaniliásat,de mindkettő a kukában végezte. Pedig ezen kívül nincs olyan kaja amit nem enne meg.
2011. ápr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!