Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ehet tejbegrízt a baba?

Mikortól ehet tejbegrízt a baba?

Figyelt kérdés

8 hónapos a babám és már kap háztartási kekszet 6 hónapos korától naponta 1-2 darabot a glutén miatt. Tejbegrízt vajon ehet már? Ha igen, akkor mennyi grízt szabad naponta felhasználni? Van erre valami mennyiségi előírás, nehogy sok legyen? Tehát pl. egy nap ehet kekszet is és később tejbegrízt is?

Köszi a válaszokat.


2011. ápr. 21. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Es a tejbegrizt hogyan keszited el neki?Tehentejjel?

Nem piszkalodni akarok,csak engem is erdekel ez a "tejbegrizes"dolog,mert en is adnek a babamnak :)

2011. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Grízt ehetne szerintem, a tejjel van inkább a gond, hogy két éveskorig nem javasolt. Ha esetleg vízben főzöd meg neki, vagy ilyesmi szerintem semmi baja nem lesz tőle. A tejfehérjével jobb viszont vigyázni. Sajnos mindkét gyermekem tejallergiás, és úgy fest, a harmadik is..
2011. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ja én úgy szoktam, hogy vízben megfőzöm és kis sinlacot rakok bele, de ha rizstejben főzitek, vagy tápszerrel turbózzátok fel, vagy esetleg anyatejet raktok még hozzá biztosan finomabb.
2011. ápr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia


14 honapos lanyomnak en meg nem adok tehentejet, igy rizstejben fozok.

Sokszor ugy fozok, hogy en is azt eszem es nincs kulonosebb ize.Tanal kicsit iztelenebb mint sima tejjel.

2011. ápr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vízben megfőzöd a grízt majd felöntöd tápszerrel vagy anyatejjel csak a lényeg,hogy felöntés után már ne forrald mert a tejből és tápszerből is az összes vitamin ki fől!
2011. ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha felontom tapszerrel,akkor az ugy hig lesz,nem?

Ti babatok hogyan eszi?Azt tudom,hogy mi anno cumisuvegbol kaptuk,de most hogy szokas?Ugyanugy,vagy surubbre,es kiskanallal?

Bocsi,hogy igy bekerdeztem...(elso voltam)

2011. ápr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a grízt megfőzöm vízben, úgy hogy ne folyós legyen, hanem elég sűrű, ha kész hozzákeverem a tápszert és így pont olyan állagú lesz, mint a bolti pépek . Én a kislányomnak szoktam még beletenni, almát, banát, nagyon szereti.
2011. ápr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tápszerrel, vagy anyatejjel(csak akkor tönkremegy, nem?) simán meg lehet csinálni, mintha rendes tej lenne...


Most hogy ezt kiírtad, holnap én is adok neki...:-)

Gondolom annyit mint 1 háztartási keksz, lehet adni...


8 hós

2011. ápr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Holnap én is kipróbálom.
2011. ápr. 21. 21:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!