Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Főzőcskézés:-) ) Ha magatokra...

Főzőcskézés:-) ) Ha magatokra nem mindig főzöl, hogy oldod meg, hogy a gyereknek legyen mindig kaja? Ti miket főztök?

Figyelt kérdés

7 hónapos múlt a kisfiam és eddig bébikaját evett,most úgy gondoltam,mivel már egy egész üveggel megeszik,hogy meg kéne próbálnom saját magam elkészíteni neki az ebédet,de én nem mindig főzök.

1,mert van,hogy járatom a kaját

2,mert van,hogy anyukám főz nekünk is

3,mert nagyon madárétkűek vagyunk.:-)


2011. ápr. 21. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én adagokban fagyasztok, és ha épp nincs friss kaja, akkor csak kiveszek egyet a fagyóból.
2011. ápr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

enyém már nagy, azt eszi amit mi, muszáj főznöm minden nap!

mostanában azt csinálom, hogy 9kor lefektetem utána megfőzök másnapra. ilyen szép időben egész nap kint vagyunk a kertben, játszótéren, sétálunk, nem tudom megoldani a főzést.


mikor még kicsi volt mindig volt itthon tartalék bébikaja, mélyhűtőben fagyasztott főztöm meg a kamrában üvegbe eltettem sóskát, spenótot, gyümölcsöt

2011. ápr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

a lányom 15 hós, de még mindig külön megfőzöm neki a főzeléket hétköznap, hétvégén pedig már azt eszi, amit mi. egy ilyen főzelék fél óra alatt kész, rengeteg variáció van. van amikor 2 napra megfőzöm, van, hogy este megcsinálom másnapra, de előfordul, hogy 12 hós felettieknek való bébikaját kap, pl bolognai spagettit.

7 hós babának én még mindenképpen külön főzném a főzelékeket, akár 2 napra is. majd később, 10 hós kortól már lehetne próbálni azt is adni amit ti esztek.


megjegyzem, hogy én azért is választottam azt, hogy hétköznap főzelék, hétvégén más kaja, mert ősszel megy böcsibe, ahol az 5 napból 4 nap biztos, hogy főzeléket kapnak a kicsik, így nem akarom, hogy leszokjon róla, illetve így biztos, hogy eszik zöldséget minden nap. A gyümölcsfogyasztása kritikán aluli, így legalább a zöldség megmarad.

2011. ápr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

az én kisfiam is 7 hós

2 evést váltottunk ki+ 1 x kap valamilyen pépet

délelőtt lehet alma-banán, alma-keksz, őszib.alma(persze ez üveges), sütőtök-alma(szintén üveges, mert nem éri meg a sütőtökkel "pepecselni"

ebédre csinálok neki: s. répa, f.répa,krumpli, cukkini, alma(ezeket bárhogy lehet variálni.Kis csirkehús mehet bele 2x egy héten.Szokott kapni bébiételt is, ami több összetevős, és nem érné meg külön elkészíteni.

Én is várom a válaszokat, mert nem könnyű mindig kitalálni.8 hós koruktól talán könnyebb lesz, ha már kaphatnak túrót, kefírt, joghurtot....stb.

2011. ápr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor én is simán megoldhatom úgy,hogy lefőzök akár 2-3 napra való kaját is?Az nem gond.ha másnap is ugyanazt kapja?Vagy lefőzöm,megeszik egy adagot,a másikat fagyasztom,de másnap megint mást főzök és majd csak harmadnap adom az előzőleg lefagyasztott kaját?Mennyire kell hogy változatos legyen az étrend?

Húst főzitek fagyasztás és kiadagolás előtt,vagy inkább nem?

2011. ápr. 21. 14:33
 6/11 A kérdező kommentje:
utolsó,dettó így vagyok ahogy Te leírtad,csak mondjuk én 7 napból 4x adok húst,1x májat,2xfőzeléket.De a bébikajákból mindent megeszik a babám amit lehet.
2011. ápr. 21. 14:36
 7/11 anonim ***** válasza:

7 hós baba anyukája vagyok

Persze le is tudod fagyasztani, csak arra figyelj, hogy a krumplit azt ne.Az nagyon rossz utána.

sőt én olyat is csinálok, hogy felezek bébiételt, és főzök csak 1 krumplit.

Pl. van sárgabarackos-almás desszert 4 hós kortól, azt elfelezem, elkeverem krumplival, mert nagyon tömény szerintem, a másik felét pedig másnap adom neki ugyanígy.

Szerintem nem gond ha 2 napig ugyanazt kapják, ők még nem válogatósak(legalább is az enyém, bármit kapott megette).

Meghát ugye eddig tápszert kapott csak, és már vigyorog ha meglátja a kis sárga tálkáját, amibe kapja a "finomat".

2011. ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi egy hónapja kezdtük a hozzátáplálás és csak olyat adok neki amit én készítek. Jégkockatartóba mindent fagyasztok (kivéve krumpli) így reggel csak kiveszek mondjuk 2 kocka barackot 2 kocka répát egy kocka céklát, csinálok hozzá rizsporból rizst, ezt is bele egy kicsit összerottyantom és kész, kb.5 perc. Később a hússal is így teszek. Mindent megfőzök ha kell, összeturmixolok és mehet a fagyiba.
2011. ápr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
.
2011. ápr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok.


persze, hogy 2 napi adagot is főzhetsz, másnap azt még oda adhatod neki. Ekkora babáknál nem az a fontos, hogy minél változatosabban egyenek, tehát nem kell mindent megkóstolniuk 1 éves korig, hanem az, hogy egyenek zöldséget, gyümölcsöt és húst. Kaptam a bölcsiből 2 heti étrendet, azt használtam mintaként, persze kornak megfelelően. Pesze vannak ételek, amiből csak egyszer adtam neki, pl. csirkemáj, spenót, sóska, de ezzel is csak 1 éves korig óvatoskodtam, ma már ezekből is kap időnként többször is.

A húst én kis kockákra vágom, úgy fagyasztom le, és így tudom kis adagokban főzni. Tényleg kész van fél óra alatt ez a mennyiség. Én nem szeretem az ilyen dolgokat készen lefagyasztani, szerintem utána már nincs jó ízük, a krumpli tényleg egyenesen pocsék felengedve.

Én minden főzelékébe teszek krumplit, ezt is bölcsiben tanultam, a picik ott is kapnak a főzelékekbe törött kruplit. én együtt főzöm a hússal és egyéb zöldséggel, készítek egy kis rántást és már kész is.

minden nap kap húst a lányom, általában csirkemellet főzök a főzelékébe, de kapott már pulykát, sertést, borjú húst is. ezzel sem kell kapkodni, hiszen egész életében ráér kóstolni.

szóval én csak arra biztatlak, hogy akár 2 naponta, akár naponta főz egy-egy főzeléket a babádnak, ha még így is kimarad, azt megkaphatja délután is akár. Nem kell egyszerre sok zöldséget összekutyulni, mint ahogy a a bébiételekben van, hanem a borsófőzelék legyen borsóból, a répafőzelék, répából (ahogy írtam mindig pár kocka krumplival)...stb., és így ezer féle főzelék lesz az étrendjében.

2011. ápr. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!