Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átlagosan mennyit költötök...

Átlagosan mennyit költötök pelusra egy hónapban?

Figyelt kérdés

Hol veszitek és mennyiért és persze: milyet?

Babátok korát is írjátok meg légyszi.


2011. ápr. 21. 07:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

7 hós, kislány.

éjjelre Libero 4es, nappalra Pampers 4es.

Már nem próbálkozom olcsóbbakkal, mert nem olcsóbbak, bármilyet vettem eddig, tuti vmi nem klappot, vagy hiába olcsóbb, többet kell cserélni, mert nem bírják a strapát.

Én a Dm-ben veszem, kuponnal. Kiváltok egy bónusz 25%-os, és egy vásárlásvégi 15%-os kupont, és így pl. a pampers(most vettem) db-ja 37 ft-ra jött ki. Szerintem ez frankó. :-)

2011. ápr. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Pampers Premium Care-t és Huggies Premiumot használunk. Kb. 3 csomaggal fogy el egy hónapban ez 9-10 ezer ft/hó.
2011. ápr. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

ma 07:13

fiú és 9 hónapos

2011. ápr. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nagyátlagban tehát mennyire jön ki / hó?

Ja és mennyit használtok el egy nap?

2011. ápr. 21. 07:15
 5/16 A kérdező kommentje:
Elsőnek ment a kérdés.
2011. ápr. 21. 07:15
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia!Kb. 5-6000 ft-ot költünk pelusra.Ez lehet dm-es(egy dobozban 76db van),2-őt szoktunk venni 25%-kal olcsóbban-ez 6000-re jön ki(bár ez a mennyiség már nem fogy el egy hónap alatt.Használunk még pampers-t is,abból a nagy dobozosat vettük a múltkor(111 db van benne),szintén a dm-ben,25%-os kuponra,így ez 4500 körül volt.

Kislányom 23 hónapos.

2011. ápr. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én is a dm-ben veszem kuponnal a pelust.Általában liberót,pamperst vagy a babylove pelust veszek.Attól függ épp melyiket kapok.Általában napi 5-6 pelus megy el,2 csomag kell egy hónapban.Kb 6-7 ezer ft.2 hét múlva lesz 1 éves a lánykám.
2011. ápr. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7 hónapos kislány

Kb 5-6 ezer forint megy el.

És mindig pampers active baby-t használunk.

De mindig akciósan, vagy kuponnal veszem a dm-ben, rossmannban, így kb 38 ft-ra jön ki db-ja.

2011. ápr. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Liberót vagy pampers premium care-t veszek, keresve az akciókat, napi 6-7 db megy el -pisis a drága:) -Így kb 8.000 Ft-ban vagyunk 1 hónapban. 1 éves a kisfiam.

Prbóbáltam kicserélni a nappalit olcsóbbra-dm,tesco,rossman termékek, így 6-7000 ben voltunk/ hó, de nem váltak be a pelenkák, kifolyott belőle a pisi és napi 2 öltöztetés sem lett volna olcsóbb.

2011. ápr. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 kisnita ***** válasza:

Amíg eldobhatót használtunk kb 5 ezer Ft volt egy hónapban csak a pelenka. A legolcsóbbat vettem már a végén mert akármelyiket vettem ugyanúgy beázott. (Pampers, Libero, DM-es, CBA-s, Penny-s, Profi-s, Huggies, Tesco-s stb) az összeset kipróbáltuk ami kapható, de sajnos egyik sem volt jó. A Pampers Premium Care bírta a legkevesebb ideig (fél-háromnegyed óra) pedig azt dicsérték itt a legjobban.

Ezért váltottam mosható pelenkára, már 2,5 hónapja ezt használjuk és azóta nem ázik be a gyerek, sokkal szebb a popsija is és nem kell minden pelenkázáskor átöltöztetni meg minden reggel ágyneműt mosnom.

5 db pelenka külsője van (ha úgy jobban tetszik gumibugyi vagy pelenkázó nadrág) 690 Ft volt darabja. Vettem 6 db cseh tetra pelenkát 300 Ft/db, varrtam pelenka betéteket jó nedvszívó pamut anyagból (kb 15-18 db) és vettem pamut vászon anyagot is és nagyobbra daraboltam mint a tetra pelenka. Ja és vettem a Rossmannban száraz törlőkendőt (299 Ft) és azt teszem be papír betét helyett.

Így adom fel rá: Először a hajtott tetra pelenka, egy betét a lába közé (előre mert fiam van), utána a nagy pamut vászon pelenka ezt megkötöm rajta és erre megy rá a vízzáró pelenka külső. Kényelmes neki, nem nagy a csomagja, jól tud benne mozogni. Éjjelre két betétet szoktam bele tenni és kitart reggelig.

Vettem neki egy egybe varrt (All in One) pelenkát is, hogy kipróbáljuk volt hozzá egy ajándék betét, nem rossz ez sem, de nekem nagyon drága 2000 Ft darabja és vagy 10-15 db kellene belőle... Így hát maradok a hagyományosnál, mert a szobatisztaságig ennyit már nem akarok költeni, viszont ha lesz kis tesó neki meg fogom venni a mosható pelenkából a kezdőkészletet és már az elejétől azt fogjuk használni.


Kiszámoltam, hogy kb mennyibe kerül havonta így a pelenkázás és elég megdöbbentő összeg jött ki. Vízzel mosószerrel és árammal együtt 1500-1800 Ft-ra jött ki.

(Ebben benne van a papírbetét is)


Nem mosok minden nap. Egy fedeles kukában ecetben tárolom a pelusokat és amikor össze jött egy mosása való mehet a mosógépbe. Nem használok fertőtlenítőt, csak ecetet és mosóport ha véletlenül kaki foltos lett (nem szokott mert a papír megfogja) akkor azt DM-es vagy Venish szappan bekenem egy picit mosás előtt. (sokáig elég egy DM-es 200 Ft-os szappan) Gyors mosáson mosom, 40 fokon. Most, hogy ilyen jó idő van kirakom a szárítóra és egy óra alatt meg is szárad minden, a napfény fertőtleníti is.


Minden anyukának csak ajánlani tudom a textil/mosható pelenkát. Nekünk minden problémánk megszűnt mióta ezt használjuk. Előtte mint írtam állandóan beázott a pelus és a kisfiam popsija se nagyon szeretett egész nap a műanyagban lenni, sokszor piros volt neki, sőt a Libero sebesre marta. :S Mióta textilezünk popsikrémet sem használunk mert nincs rá szükség. Szóval sokkal olcsóbb és sokkal jobb is.

2011. ápr. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!