Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres anyukák ti mit...

Tápszeres anyukák ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
4 Hónapos a kisfiam. Nagyjából van napirendünk ami így néz ki 9-13-17 21-01-05 tehát egy nap 6-szor eszünk.Ez megváltozott 3 hete és kihagyta a kisfiam az éjjel 1 órai kajcsit, de 4 napja megint felkel enni 1-kor, megetetem és meg is eszi a kaját. De a védőnő mondta, hogy próbáljam meg, hogy csak a cumit adom a szájába hátha visszaalszik. Ti voltatok már így, mit csináltatok? Kaja vagy Cumi? Mert ha már úgyis fel kell kelnem berakni a cumit akkor már nem tart semeddig meg etetni vagy nem? Vagy próbáljam ki amit a védőnő mondott?
2009. márc. 4. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én azt csinálom,ha felébred először odaadom a cumiját, ő azzal alszik el már eleve, csak ha elaludt kiköpi. Ha nem éhes, akkor elfogadja, és alszik tovább. Azonban ha éhes, nem lehet a cumival lekenyerezni, akkor pedig megetetem. Ha egy baba éhes, hidd el úgysem fogadja el a cumit.
2009. márc. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólóval!
2009. márc. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
én is előbb cumiztatom , ha utána is nyöszörög, megyek neki kaját csinálni.probáld ki nyugodtan!
2009. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Amit az első válaszoló írt jó megoldás. Annyit tennék hozzá, hogy mivel babám nem szereti a cumit, azzal nem tudom visszaaltatni, szóval megetetem. Eddig nem sikerült "elrontani", mindig visszaáll a felkelés mentes éjszakára, pár napig tart csak a felkelős időszak. Én ilyen kor arra gondolok hogy nem eszik eleget nappal, módosítom az igényeihez a napi kosztot, ezzel ált. elérem, hogy visszaálljon a normális kerékvágás.
2009. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Próbáld meg, hogy teát adsz neki, mert lehet hogy szomjas. Ha mégis éhes úgyis jelzi, de lehet elég csak megitatni.

2009. márc. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
én is a helyedben megpróbálnám megitatni, hátha az a baj
2009. márc. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Amúgy ő is csak cumival alszik el. Megpróbálom a cumit előbb aztán ha nem kell neki jöhet a szokásos kajcsi. Még egyszer köszi!!!
2009. márc. 4. 15:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is cumit adtam neki és visszaaludt. Ő nyári baba volt és volt, hogy csak tea kellett neki és húzta tovább a lóbőrt. :))

Egyszer megpróbálhatod, semmi baja nem lesz.

2009. márc. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám este 8- kor alszik, majd reggel hatkor kel, szintén 4 hónapos. Szerintem a reggel 9 órásit kellene valahogy előrébb hozni, majd napközben etetni 3-4 óránként, hogy ne éjszaka egyen.

Ha napközben megvan a kellő mennyiség (kb. 150*testsúly kg), akkor ha éjszaka felkel, biztosan nem az éhség miatt.

2009. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nem próbáltad nála a 21órás etetést kitolni egy órával vagy másféllel? magától ébred fel akkor, vagy még fent van? Mert nálam is így volt. aztán nézett rám hülyén a védőnő, hogy 6-szor eszik? 4-szer kéne neki... Aztán legközelebb már csak 5-ot vallottam be neki, aztán megnyugdott:-)) szóval én azt csináltam, hogy este 10 körül evett, ezt próbáltam kitolni neki 11-ig ilyen cumivisszapakolásos módszerrel. Aztán szép lassan csak 11 és éjfél között kelt fel enni, ezzel elértem azt, hogy legközelebb csak 5 körül kelt enni. Most már 6 hónapos, egyik napról a másikra elhagyta az 5 órai evést is, csak 8-9 körül eszik.
2009. márc. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!