Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 évesen teherbeesni 19...

18 évesen teherbeesni 19 évesen szülni! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 18:37
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
09.29-nek vannak dolgok, amit gyerek mellett nem tudsz már megcsinálni, mert felelősséggel tartozol. Pl.: a saját életemből. 18 évesen összeköltöztem az akkori pasimmal, nagy szerelem volt, terhes lettem, nagyon akartuk, de a baba nem maradt meg. Akkor azt hittem belehalok. Nem sokon múlt, hogy nem a pszichiátrián kötöttem ki. Amikor "magamhoz tértem" megfogadtam, ha már így alakult, akkor élni fogok. Az össze durva sportot kipróbáltam, amit gyerek mellett nem lehet (pl.:vadvízi evezés, hegymászás, ejtőernyős tandemugrás, búvárkodás, siklóernyőzés, sziklaugrás stb.), kiköltöztem külföldre nyelvet tanulni 3 évre, körbeutaztam a Föld összes kontinensét, miközben milliónyi embert ismertem meg. Saját magamnak finanszíroztam alkalmi munkákból. Mellette levelezőn 2 főiskolát is elvégeztem. Egyetlen bulit sem hagytam ki. Ha akkor megmarad a kisbabám, akkor ez mind kimaradt volta. És így utólag már nagyon sajnálnám, hiszen nem lennék az, aki ma vagyok. És akkor nem ismerem meg a férjemet, akitől most várom a 2. gyerekünket. Most is állandóan utazunk, és ez is nagyon jó, félre értés ne essék, de az, amikor igazán fiatal voltam, más volt, hiszen más volt az értékrendem. Az egész egy nagy kaland volt. Nem számított, ha 3 napig nincs mit enni, és egy parkban kell aludni, mert nincs pénzem motelra. Most 4 x alatt nem megyünk gyerekkel sehova, nehogy baja legyen, az egy hátizsákot lecseréltem 2 hatalmas utazó bőröndre. A sportok közül maradt a tenisz (terhesség előtt), és az úszás. Az életem gyerekekkel lett tökéletesen kerek, egész. Hiszen egy gyerek a legnagyobb csoda, amit Istentől valaha is kaphatunk. Örülök, hogy mindez belefért az életembe, és még csak most leszek 30.
2011. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Annak aki nem érti "szép dolog de előtte élni kell " ... Nem ,nem halsz meg attól ,hogy anya lettél ,de kimaradsz olyan dolgokból amit 18 évesen kell megélni ! A gyermek megszületik 5 év múlva is ! Mit nem lehet ezen érteni ???Én 33 évesen szültem és nagyon boldog anya vagyok ,18 évesen pedig éltem ami = disco,bulik,szerelmek ,magyarul megvolt a tombolás ami ma már tényleg nem férhet bele az akkor megvolt !
2011. ápr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
A discót és a bulikat 18 évesen sem akartam megélni.Nekem sem akkor,sem most nem ez a szórakozás.
2011. ápr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

22:38 Meg szabad kérdezni hány éves vagy? És hány évesen szültél? Nem szeretnék tolakodónak tünni.


Nyilván az emberek, sorsok nem egyformák. Aki "élt" szülés előtt, annak hiányozna az, ami kimaradt. Aki meg nem, az nem tudja mi maradt ki, csak elképzeli, hiszen nem volt az élete része. Ha valaki úgy érzi, nem maradt le semmiről, az a létező legjobb dolog, függetlenül attól, hogy hány évesen szült, hiszen ha nem így lenne, akkor borulna az élete, és azon sopánkodna esténként, amikor egy kicsit egyedül van, hogy mi lett volna ha...

2011. ápr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Persze,nem titok.30 vagyok,29 évesen szültem,20 és 27 évesen elvetéltem.Mindegyik babámat boldogan vártam,és meggyászoltam.Persze mindenkinek más az élete,és az értékrendje,én azóta érzem,hogy igazán élek,mióta anya lehetek.Ugyanaz az életem,mint előtte,csak sokkal boldogabb.Valakinek fontos például,hogy karriert építsen,utazgasson,minden héten leigya magát a sárga földig,én sosem voltam ilyen.Mióta az eszemet tudom családra vágyom,én így vagyok összerakva:)

Nem vagyunk egyformák.

2011. ápr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!