Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babámnak megállt a súlya....

A babámnak megállt a súlya. Ez mekkora baj?

Figyelt kérdés
Most 5 és fél hós, csak anyatejet kapott eddig. 2900 grammal született, de február eleje óta ugyan úgy 5800g, egy dekát sem hízott. Az igaz, hogy sokat mozog, forog hasról hátra és vissza, és egy hete négykézláb is ügyesen áll. A hangulata nem változott, vidám, mosolygós, csak egyre kevesebbet szopik. Lehet, hogy "megunta" a cicit? A védőnő szerint sürgősen tápláljak hozzá. A doki meg teljes kivizsgálással és vérvétellel fenyeget. Volt valakinek hasonló? Nagyon aggódom..
2009. márc. 4. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem is riogattak már 2 hónaposan tápszerrel orvosi körökben, úgyhogy utánaolvastam. Ha a baba nem jut elegendő táplálékhoz az anyatejből, annak jelei lehetnek: súlynövekedés megáll, kevés+sötétebb vizelet, sírással jelzi. Ezen esetekben vagy kevés az anyatej, vagy rossz a szopási technikája a babának, tehát elsőre én szoptatási tanácsadónál próbálkoznék.

Felmerült bennem, de nem tapasztalat, csak olvasottak alapján, hogy nem a foga jön-e? Szerintem ha a kedélyállapota jó, nem lehet nagy baj, de nem biztos, hogy jól tudom. Ha itt nem kapnál megnyugtató választ, javaslom kérdezz meg szakértőket, pl a la leche liga vagy valamelyik babás oldalon.

2009. márc. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem rosszból "fenyeget" a doki.Az nincs rendjén,h 1 hónapja már semmit nem hízott.Ha ez 1-2 hétig fordul elő(amikor intenzívebb mozgásba kezd),azzal nincs gond,de utána vissza szokott állni a régi "rend".Sztem ezt ne hagyd annyiban.2 gyerekes anyuka
2009. márc. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Eggyetertek az utolso hozzaszolohoz. Szerintem ideje elkezdeni a hozzataplalast, valoszinuleg mar nem eleg neki a tejcsid.
2009. márc. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Megint az első válaszadó vagyok. Még eszembe jutott, hogy a babák ált. féléves korukra megduplázzák a súlyukat. Mivel a súlyfejlődés hol több, hol kevesebb, ha az ezt megelőző időszakban többet fejlődött, az azért megnyugtató, de akkor most megint egy nagyobb súlyugrás következne. Sok függ a dokitól, védőnőtől is, ezért javaslom, több helyről, másoktól is mielőbb érdeklődj!

A saját babámról tudom, hogy legalábbis az első hónapokban ő nem mindig jelezte, ha éhes, mert sokat aludt, tehát emiatt nem hagyatkoznék annyira arra, hogy "ha éhes akkor jelzi", bár szerintem ez később, amikor éber már nem fordulhat elő.

A doki teljes kivizsgálásától meg a vérvételtől ne félj, bár nem kellemes, de abból megtudhatod, hogy van-e vitamin vagy más hiány.

2009. márc. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
én is azt mondom, hogy kezdd el a hozzátáplálást. A súlya miatt is, meg ha ilyen ügyesen mozog, akkor a szervezetének amúgy is szüksége lesz már mindenféle táplálékra. Lehet, hogy kicsit "kinőtte" az anyatejet, és ízeket szeretne! Mi már 4 hós korunk óta eszünk gyümölcsöt, most már főzelékeket, húsokat is, tápszert csak amennyit nagyon muszáj. Imád mindenféle ételt, csak a cumisüveggel ne közelítsek hozzá:-) Próbáld ki, hogy mit szól az ízes dolgokhoz, lehet, hogy rendbe jön tőle az étvágya! Ha pedig ez sem segít, akkor érdemes az orvossal megbeszélni, egy kivizsgálás csak megnyugtat téged is!
2009. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!