Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy megyünk igy nyaralni?...

Hogy megyünk igy nyaralni? Nem marad a gyerekülésbe 20percnél többet!

Figyelt kérdés
8,5hónapos fiam egyszerűen nem marad a gyerekülésbe.max 20percet,de azt is úgy,ha"szórakoztatom".Hogy fogunk igy nyaralni menni,5órás lesz az út.20perc után nekikezd üvölteni,feszeng,ordit,aztán már vörösödik úgy ordit...szörnynű...más baba még alszik is benne,na hát ő....annak is örülnék ha csak el lenne normálisan benne...most vettünk pár hete gyerekülést,dönthető is,kényelmes nagyon,de ő utálja,és a babakocsiba is ugyanezt csinálja félóra után,ki kell vennem mindig,de itt nem vehetem ki....mit csináljak?Ötletek?
2011. ápr. 18. 21:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mindenképpen alvásidőben menjetek. Ha délben alszik, induljatok kb 11-kor. Vagy induljatok el nagyon korán reggel, amikor még koki az álmosságtól. VAgy este fürdés után, amikor meg már az egész naptól elfáradt.

A lényeg, hogy ne úgy induljatok, hogy ő épp felébred, majd indulás, mert abból nagy ordítás lesz.

2011. ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ezzel csak az a baj,hogy ő ülve nem tud aludni,csak fekve,igy még nagyobb hisztit csinálna,mivel álmos,és nem tud elaludni...félórákat alszik napközben.Nem tudom hogy csináljam,sehogy se lesz jó...:( kár hogy nem lehet ezeket az üléseket annyira megdönteni hogy legalább félig fekvő legyen.
2011. ápr. 18. 21:22
 3/16 anonim ***** válasza:
5 órát biztosan nem fog végigordítani, ha álmos, el fog aludni ülve is szerintem. Ha más nem, sírva fog elaludni. Menjetek éjjel, rakjátok át az ülésbe úgy, hogy már alszik.
2011. ápr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
hát valamit majd megpróbálok...csak ő egyből felkel ha hozzáérek,de majd megpróbálom,de szerintem az lesz hogy a kimerülésig fog orditani,és abba alszik el("jó esetben"),mert addig szokta hergelni magát,hogy már nem kap levegőt,úgy kell kicsit vizzel lepocsolni,nem egyszerű eset....
2011. ápr. 18. 21:31
 5/16 anonim ***** válasza:

Én nem mennék nyaralni, nem ér annyit, ha addig nem tudod a kocsiba szoktatni.

Nem tudom mikor mennétek, de ha addig van még időd, hetente kicsit szoktatnám az autóhoz, mindig kicsit többet, hátha csak az a baj, hogy keveset utazik. Jobb ha fokozatosan szokja a hosszabb időtartamot, és esetleg ez idő alatt te is rájössz még több szórakoztatási módra, ami bejön.

2011. ápr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
hát a nyaralásról nem szivesen mondanék le,a gyereknek is ez lesz az első,meg magunk miatt sem,mert 2éve nem voltunk már nyaralni sajnos.Pedig csak a balcsira megyünk,ami "közel"is van.július-aug.körül mennénk.1héten 3-4x kocsiba van,mert mennünk kell tornára,bevásárolni is szoktuk vinni,ezért sokat autózik,csak sokszor rövid időt,max félórákat.Remélem addig kicsit javul a helyzet,addig még van 3hónap kb.
2011. ápr. 18. 22:10
 7/16 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet,ugyanez volt nálunk is.Idegbajt lehet kapni az ilyen helyzetektől.Nekünk van egy jól bevállt módszerünk erre,egyszerű.

Nem mentünk nyaralni 3 évig.Nekem megérte,nincs az a nyaralás ami miatt végigcsináltam volna az 5 órás utat,olyan körülmények között.

2011. ápr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mi 7 órás utra indultunk így, hogy a gyerek 1 óránál többet nem volt hajlandó ülni a gyerekülésben. Este 9-kor indultunk, gondoltuk majd elalszik, addigra már nagyon álmos szokott lenni. Hát nem! 11-ig úgy-ahogy elvoltunk az autóban, és 11-kor bealudt. :) Hajnali 4-re értünk a szállásra, ölben vittem fel, és aludt reggelig.


Mindenképp alvásidő essen bele az utazásba!!! Ki fogja bírni, és Ti is. Én sem halasztottam volna el emiatt az utazást, és túléltük :) Kár lett volna...

2011. ápr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
köszönöm.Alvásidő igyis-úgyis beleesik majd,mert kb 2-3órát bir ki ébren,bár addigra már biztos többet fog kibirni 3óránál.De úgy megyünk majd,úgy időzitünk.Én is remélem bealszik legalább 1-2órára.
2011. ápr. 18. 22:32
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha semmiképpen nem akarsz lemondani a nyaralásról, akkor szerintem is mindenképpen alvásidőben vidd.

Talán nem ártana egy másik gyerekülésen is elgondolkodni. Az is zavarhatja. Nekünk is kettő van. Az egyikben jobban el van a gyerek, a másikban nincs. Elvileg elég sokáig lehet használni egy gyerekülést, de gyakorlatilag, ahogy nőnek, változnak, lehet fél év múlva már nem kényelmes neki.

Nekünk a hordozható DVD lejátszó is nagy-nagy segítség a hosszabb utaknál, bár ilyen kicsi gyereknek nem annyira ideális.

Mi egy időben két hetente utaztunk 1500 km-t a gyerekkel. (muszáj volt, nem volt más választásunk) Éjszaka csináltuk az utat. Jól kifárasztottuk a gyereket (játszótér, séta, stb). Aztán egy kellemes fürdés az út előtt. S majdhogynem a fürdőkádból léptünk át az autóba. Én mindig hátul ültem vele. Szépen megnyugodott, aztán elaludt.


De azt is ismerem, amit te írsz, tényleg nagyon kellemetlen tud lenni.

2011. ápr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!