Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szabad a babáknak...

Miért nem szabad a babáknak cukrot adni?

Figyelt kérdés

7 hós kisfiammal vért izzadok, hogy minél kevesebb cukor/gyümölcstartalommal igya meg a plusz folyadékot cumisüvegből. Ételeit nem cukrozom, igaz azokban nem is igényli.

Most eszembe jutott, hogy miért baj, ha cukrosat iszik, eszik?! Tudom, a fogaknak nem tesz jót a túlzott cukorbevitel, de én most nem az ilyen extrém sok cukorra gondolok, hanem csak kevésre. Rosszat tesz a bélrendszernek, emésztésnek?


2009. márc. 3. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lesz semmi baj abból, ha nagyon pici cukrot teszel a teájába. Inkább a fogak miatt nem javasolják (szerintem a fogaknak is csak akkor káros, ha folyamatosan lóg a gyerkőc szájában a cumisüveg), meg hogy ne szokja meg az állandó édeset. Én mindig teszek pici cukrot a teába, de ettől függetlenül a vizet is megissza a kisfiam, természetesen cukor nélkül.:)
2009. márc. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Előző vagyok. Egyébként azt én sem értem miért tiltott ennyire a cukor, hisz az anyatej is édes, a tápszer is. Nem csoda, ha az édeskéset szívesebben megisszák a picik, hiszen ehhez szoktak hozzá, születésük óta.És most nem a ragacsos édesre gondolok, még mielőtt bárki is elítél emiatt a válasz miatt.:)
2009. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez első válaszadónak igaza van: a fogak romlása miatt illetve még azért, mert könnyen hozzászokik a cukros dolgokhoz és később majd igényelni fogja őket. A cukor addiktív és minél többet eszik belőle az ember, annál többet akar majd a szervezete. Persze kis mértékben nem hogy nem ártalmas, de még szükség is van rá. Tehát ha te minimális mennyiséget használsz, arra szükség is van.
2009. márc. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Szükség szerintem nincs, lányom is csak vizet ivott eddig, meg pár alkalommal natúr teát (tehát minden ízesítés nélkül-megkóstoltam, és finomvolt, egyáltalán nem igényel semmilyen ízesítést)

Bár én is cukor nélkül iszom a teát, üresen-ami borzalmasnak tűnhet elsőre, de ha hozzászokik az ember, rájön, hogy eddig meleg limonádét ivott, és a teának íze is van-erre férjem is rájött mellettem.

Szerintem amit kell, megkapt a tejjel, táppal, és a cukor nem egészséges plusz bevitelként.

De persze vannak babák, akik csak az édeset isszák meg..ez ellen nem sokat lehet tenni.

2009. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én nem veszem észre, hogy igényelné a cukros ételeket. ugyanúgy csinálom mint te. az ételeit nem cukrozom, mindenféle gyümölcsöt, zöldséget megeszik, nagyon szereti őket. Viszont inni csak édes dolgokat szeret. nem issza meg a vízt, vagy a savanykásabb dolgokat, teát is csak cukorral, de leginkább a gyümileveket szereti. Én odaadom neki lelkifurdalás nélkül. én is utálom az ízetlen dolgokat, gondolom ő is:-)
2009. márc. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)

Olyan nehéz, mert a kajcsikat ugyan nem ízesítem, de a teát muszáj picit, illetve gyümilevet kap higítva, amiben ugyan nincs plusz cukor, de a gyümölcscukor abban is benne van. Emiatt állandó lelkiismeretfurdalásom van, mert mindenhol azt olvasom, hogy vizet "kell" innia a babának.

Köszi, megnyugtattatok :)

2009. márc. 3. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!