Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járni nem tudó babáknak nem...

Járni nem tudó babáknak nem szabad cipőt húzni a lábukra? Miért? Én még ezt sosem hallotam

Figyelt kérdés
Az én babám 6 hónapos mult és van cipőcskéje...Ez miért rossz?
2010. szept. 3. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán hogy mászkálás közben könnyen félrecsúszik benne a bokája... De szerintem ha babakocsiban van,mert sétáltok vagy utazgattok,akkor mindenképp hasznos,legalább melegíti.
2010. szept. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Rossznak sztm nem rossz, csak még felesleges. Én hűvösebb időkben kocsicipőt adtam rá, rendes cipőt (ill. szandit) akkor vettünk, amikor elindult (10 hósan).

2010. szept. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rendes cipője van? 6 hónapos lábra nem hiszem, hogy kapható lenne olyan.

Talán kocsicipő-azzal semmi gond.

2010. szept. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezért: "

• Tévhit, hogy azonnal cipőt kell adni a babára, ha feláll, vagy járni kezd. Először még a (tappancsos talpú, csúszásgátló) zokni is megteszi, esetleg a puha talpú otthoni cipő, ha hideg a padló. A baba ugyanis kezdetben még a lábujjaival is kapaszkodik - jobb neki mezítláb, vagy zokniban, azaz, ha érezheti a talajt.A cipőben a láb- és talpizmok sem tudnak megfelelően mozogni, így azok "ellustulnak", ezzel is elősegítve a lúdtalp kialakulását, valamint a gyerek bizonytalan járását. Az első kiscipő tekintetében egyébként is megoszlanak a nézetek. A hagyományos szemlélet szerint kell cipő a babának, mégpedig olyan, ami jól tartja a bokáját. Azonban egyre elterjedtebb az a felfogás is, hogy a legtermészetesebb és legegészségesebb, ha a baba mezítláb gyakorlatozik, mivel azonban nem lehet mindig mezítláb lenni, olyan cipő kell, ami a legközelebb áll a mezítlábas viselethez - ilyenek a puha talpú cipők. "

2010. szept. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja! Természetesen a kocsicipő nem árt, nem zavarja a lábizmok mozgását, viszont normál cipőt csak már járó gyerekre adunk.
2010. szept. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!