Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fokozható a tejtermelődés?

Hogyan fokozható a tejtermelődés?

Figyelt kérdés
2006. okt. 24. 23:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem pusztán akarat kérdése a szoptatás. Az én babám 8 hetes, császárral szültem, és a második héttől pótlásra szorulunk. Holott nincs olyan praktika, szer, amit ki ne próbáltunk volna. Fejek egyfolytában, igénybevettem szoptatási tanácsadó segítségét, homeobogyót, more milk mapszulát, szopi teát és még sorolhatnám. Hiába, mert nagyon kevés a tejem. És nem hiszem, hogy lehet ennél jobban akarni. Szerintem inkább támogatni kellene egymást...
2009. dec. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A megfelelő táplálkozás elengedhetetlen a tejtermelés fokozásához. Fogyassz sok fehérjét, zöldséget, gyümölcsöt és teljes kiőrlésű gabonát.

Fontos, hogy elegendő folyadékot fogyassz, mivel a dehidratáltság csökkentheti a tejtermelést. Igyál elegendő vizet, de kerüld az alkoholt és a koffeintartalmú italokat.

A megfelelő pihenés és alvás nélkülözhetetlen a tejtermelés szempontjából. Próbálj meg minden nap legalább 7-8 órát aludni.

Minél gyakrabban szoptatod a csecsemődet, annál több tej fog termelődni. Próbálj meg szoptatni minden alkalommal, amikor a csecsemő jelez.

A stressz csökkentése segíthet a tejtermelés fokozásában. Keress olyan technikákat, mint például a meditáció vagy a jóga, ami segíthet ellazulni.

A bőr-bőrrel érintkezés növelheti a tejtermelést és erősítheti a kötődést a csecsemővel. Próbálj meg minél több időt tölteni a kisbabáddal.


Fontos, hogy minden esetben konzultálj egy szakemberrel, például a szoptatási tanácsadóval vagy orvossal, mielőtt bármilyen változtatást tennél az étrendedben vagy életmódodban a tejtermelés növelése érdekében.

máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!