Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fokozható a tejtermelődés?

Hogyan fokozható a tejtermelődés?

Figyelt kérdés
2006. okt. 24. 23:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%

Urtica Urens-nek az 5CH hígítása a tejszaporító. A 9CH, 15CH már tejapasztó!!! (Én is szedtem még a másodiknál, de nem hinném, hogy ennek köszönhetem a sikeres szoptatását.)

Ha túl sokat iszol, attól nemhogy több tejed nem lesz, sőt. Csak annyit igyál, amennyi jólesik! De annyit feltétlen, azaz sose legyél szomjas! Ha undorodsz a Laktoherbtől (sokan vannak így), akkor hagyd el nyugodtan! Nem maga a tea a tejserkentő, hanem a belé vetett hit. (Ártani mondjuk nem árt, de nem csodaszer. :) Egyébként minden egyébbel ez a helyzet. Attól lesz több tejed, ha nyugodt vagy, azt meg ha azért érzed, mert hiszel valamiben, akkor az így már használt. :)

Fejni szerintem fölösleges dolog (tapasztalat), bár a látványos tej nyugtató hatású tud lenni. :)

(Ez is tapasztalat)

A sikeres szoptatás titka, bárki bármit is mond, egy szó: szoptass!!! Ahányszor csak igényli a baba!

Ne legyenek kétségeid! Ha vannak, tedd mellre a babád!

Az adatok nagyon csalókák. Nincs két egyforma gyerek, aki ugyanannyit szopna, s még ugyanaz a baba is képes nagy határokat mutatni az elfogyasztott anyatej terén.

Állítólag kilónként 150 ml tej az elvárás naponta, de esküszöm, hogy ezt vagy túlteljesíti egy baba, vagy nagyon alatta marad, s mégis minden rendben! (Mind a két végletet ismerem)

Egy napon belül is nagyon változó ám a mennyiség!! Míg pl. reggel szopik kb. 2 dl anyatejet, addig este már lehet, hogy csak 50 ml-t. És ez abszolút normális! Reggel több van, mint du. és este, akkor viszont zsírdúsabb.

Érdemes minden szopinál mindkét mellből szoptatni, mert minél tönn szopási inger éri a mellet, annál több tej termelődik! Az anyatej legnagyobb része ugyanis a szopás közben keletkezik! (Épp ezért nehéz azon anyáknak fejni, akik alapból nem tejüzemek, hanem "csak" a saját gyermekük 100%-os anyatejes ellátására képesek. :) Attól se kell megijedni, ha egyáltalán nincs feszülő érzés a mellben, az ugyanis nem jelenti azt, hogy ne lenne tej! Pont fordítva: ha túlságosan telt, feszült a mell, abból nehezebb a babának szopnia!

2006. okt. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
sok-sok nagyon sok folyadék és minél többször mellre kell tenni a kicsit, vagy szoptatás után még lefejni a melleket, akkor is, ha nem jön belőle.
2006. okt. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Sok-sok pihenes, nyugalom, semmi stressz es para.
2006. okt. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
99%

Én egy pár babás fórumról már összegyűjtöttem néhány praktikát. Nem a saját tapasztalataim egyenlőre, de megosztom veletek:

1. Kecskerutafű tea (délelőtt és délután is fél-fél liter) - Én a fiammal a Laktoherbet nem tudtam inni, mert hascsikarásom volt tőle. Állítólag akik így reagálnak a Laktoherbre, azoknak ez a kecskerutafű nagyon tuti.

2. Alkoholmentes mézes malátasör

3. Este 1 kefír

4. Szezámkrém (szigorúan 1 kiskanállal naponta)

5. Illetve a homeopátiás szerek:

Utrica Urens 5 CH, vagy Ricinus communis 5 CH, vagy Lac communis 9 CH - na ezekhez aztán tényleg nem értek, vigyázni kell a pontos adagolással is, de biztosan utána lehet ennek nézni, én még nem tettem meg.

2006. okt. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Sok krumplis ételt kell enni, attól lesz tej bőven. Legalábbis nekem bevált.A laktoherb teától nem lett több, hiába ittam belőle sokat. 4 hónapos a lányom és még szopizik. Császáros voltam, nehezen indult meg a tejem én is halálra aggódtam magam, hogy nem elég a tej. De nem szabad idegeskedni, attól kevesebb tejci lesz. Ha a gyerek szépen gyarapodik és nem fogy akkor biztos hogy elég neki.A sok sírás lehet a pocak miatt is. Az anyatejes babák sokkal hasfájósabbak. Erre jó megoldás a kamilla tea. Lányom mióta ezt issza nincs gond a kakilással, nincsenek hasgörcsei.
2006. okt. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok vizet kell inni és sokat kell pihenni.
2007. márc. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
A szoptatás akarás kérdése. Ebben biztos vagyok. Csak az nem tud szoptatni aki nem akar. Én a terhességem alatt illetve mikor megszületett a babám akkor vesztettem el mindkét szülőmet. Nagyon kétségbe voltam esve, és féltem, hogy nem lesz tejem, de nagyon akartam, hogy ne az engem ért tragédia miatt ne tudjon szopni a kisbabám. Most hat hónapos gyönyörű a babám és eddig csak szopizott. Ezért akarás kérdése. A pihenés nem számít azt hiszem. Nekem két gyerekem van, és a pihenés számomra távlati nagyon. Hozzáállás kérdése. Láttatok már egyébként olyan állatot, aki nem tudja szoptatni a kicsinyeit, vagy nincs teje? Szerintem igencsak ritka lehet.
2007. ápr. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok folyadék és minden szopás után le kell fejni a tejet még ha pár csepp is.
2007. máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagymamámnak egyáltalán nem volt teje!Az orvos persze nem hitt neki és behivta a rendelőbe hogy szoptassa meg ott a babát(az anyukámat).Megmérték előtte is utána is,egy milit sem szopott mert nem volt mit!Sajnos ilyen is van,úgyhogy ne állitsa senki hogy a szoptatás csak akarás kérdése!Az is kell hozzá,de nem elég!Anyukámnak sem volt túl sok teje,és nekem sem.De azért nagyon próbálkoztam és igény szerint szoptattam a lányom és a fiam is.Elsőre csak 2 hónapig,de másodszorra már 5 hónapig sikerült szoptatnom,aztán már kellett egy kis kiegészités mert nem gyarapodott a baba és mindig éhes volt.
2007. okt. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
kecskeruta fu tea, karamaltz (alkoholmentes malatasor), krumplis, mákos ételek
2009. jún. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!