Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féléves múlt a kislányom egy...

Féléves múlt a kislányom egy hete,csak az egyik irányba fordul hasra, vissza még csak kétszer fordult át, azt is valamikor régebben. Vajon le vagyunk maradva?

Figyelt kérdés
Nem is kúszik. Nem tudom, h ez baj-e? Ülni néha megül egyedül, de inkább a lábaim között ücsörög kicsit megtámasztva. Mik lesznek a felülésének a mozdulatai majd?
2009. márc. 3. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
4honapos a lányom és már forog 1hete kb.
2009. márc. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagytok elmaradva.

Minden baba más ütemben fejlődik.

A lányom úgy ült fel, hogy hason fekvésből a fenekét oldalra billentette, felhúzta a lábát és kinyomta magát a kezével.

Épp tegnap olvastam egy cikket, hogy a baba akkor kezd el "mozogni", mászni, ülni, felállni, ha elég erős az izomzata hozzá. Erőltetni nem szabad.

Légy türelmes, nem lesz baj:-)

2009. márc. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
kb mi is itt tartunk. gondolj arra (én is szoktam) hogy nemigen van 2 éves gyerek aki a hasán fekszik:-) ez segit és már nem is aggódom:-)
2009. márc. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ülést egyáltalán ne siettesd,mert éppen ezért fog kimaradni a forgás!Minden mozgásnak megvan a maga ideje és fejlesztő hatása az agyra.Tehát,ha valami siettetve van,vagy kimarad,akkor az fejlődésére is kihat,ami nem most fog megmutatkozni,hanem isis korban.A forgást segítheted,hogy valamivel csalogatod,illetve játékosan segítesz neki átfordulni.MAjd ráérez,ne aggódj,nincs elkésve.Azt a mozgásformát kell mindig segíteni,támogatni,amit épp elkezdett gyakorolni.Az Ő gerincének még fekve a legjobb.Arról nem is beszélve,hogy az ültetés miatt nyűgössé vállhat,mert magától még nem megy,de rájön,hogy így jobban lát.Aztán majd nem győzől mellette ücsörögni.Szerintem ne izgulj!
2009. márc. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagytok lemaradva.Az én kislányom(igaz kötött az izomzata)7.5 hónapos korába kezdett el minimálisan forogni.Most két hétre rá forog oda vissza és kúszik is.Az egész szobát "bejárja."Ne erőltesd,nekem a gyógytornász azt mondta,hogy a sorrend a fejlődés terén: forgás oda vissza,kúszás,mászás,ülés,kapaszkodva állás,kapaszkodva sétálás és önállóan járás.Persze van aki más sorrendet állít fel.Van ilyen.Igaza van aki előttem írta,két évesen nem fog már hason fekve közlekedni.Szóval még ne aggódj.
2009. márc. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 3 nap múlva lesz 6 hónapos. Egyedül, támasztás nélkül nem engedem, hogy sokáig üljön, úgy tud egyedül ülni, hogy fogja a két kezével a két ujjamat, de max. fél percig hagyom. Átfordulni még nem tud, bár nagyon próbálkozik, kúszni már tud hason is és háton is. Nem vagyunk szerintem lemaradva semmivel, ne izgulj. Majd megtanulják. Próbáld meg ösztönözni az átfordulásra, sokat legyen a földön, rakd körül játékokkal, feküdj mellé, segíts neki. Egyszer úgyis megtanulják, mindegyik baba megtanulja.
2009. márc. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyugi , nem vagytok lemaradva, de az ültetéssel csak késlelteted a forgást, a kúszást-mászást és a gerincének sem tesz jót.

Hagyd el az ültetést és be fog indulni a többi :)

2009. márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Az ültetést akkor teszem, amikor böfizünk.

2009. márc. 3. 20:47
 9/9 A kérdező kommentje:
A legelső válaszolónak mit is mondjak...gratula
2009. márc. 3. 20:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!