Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes lejárta után születne a...

Gyes lejárta után születne a 2. baba, ilyenkor hogy van?

Figyelt kérdés

2012 január 18.án lejár a gyesem, most próbálkozunk a 2. babával,de ő már ugye csak a gyes után születne meg.

Munkahelyem szerencsére van, onnan mentem annó szülni.

Ha végre teherbe esnék hogy járnék a legjobban? Maradjak gyesen a szülésig vagy mondjam le és menjek el szabira azt követően pedig táppénzre?Ez így lehetséges?


2011. ápr. 15. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szabi, majd táppénz.

Ha gyesen maradsz, akkor az ellátásokat a minimálbér alapján fogják számolni (persze ha minimálbért, vagy kevesebbet kerestél, akkor neked mindegy).

Úgy kalkulálj, hogy az igénylést megelőző évben nem legyen 6 hónapnál több gyes, mert ebben az esetben mindenképp a minimálbér az alap.

2011. ápr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szabikat nem muszáj kivenni, én tartogatom akkora ha újra munkába kell állni, jól jön majd az oviba szoktatáskor. Ahogy megtudod, hogy terhes vagy rögtön menj el táppénzre szerintem.
2011. ápr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsánat,h offolok,de én is ezen pörgök.Aki tud,válaszolna Nekem is?Augusztusba jár le a Gyedem,kiveszem a szabit és elvileg 6 órába visszamegyek dolgozni,ekkor ugye lecsökkentik a béremet,mert nem 8 órás leszek.Ilyenkor a bruttó bérhez hozzászámolják a Gyest vagy nem?
2011. ápr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!