Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos baba almakóstolásnál...

5 hónapos baba almakóstolásnál kilöki a nyelvével a sűrű levet, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem nyelte le, az íze tetszett neki, mosolygott, de a nyelvével kilöki (ha valami mást kapott eddig, pl espumizant, azt nem lökte ki, hanem "szopogatta"). Ez azt jelenti, hogy nem alkalmas még erre? Mikor próbáljam legközelebb?
2011. febr. 20. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez történt régen, ilyenkor nem kell/nem ízlik neki az étel, nem fogadja el. Próbáld meg kicsit később adni, talán akkor már jobban fog tetszeni Neki ez az íz, mivel már találkozott vele. Esetleg megpróbálhatod az Univer almás-barackosát is, abban nincs cukor, viszont édesebb, mint a bolti almák. Lehet, nem volt elég édes az alma, amit adtál.
2011. febr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tetszik neki. Várj 1 hetet, és próbáld újra.
2011. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krisztivan ***** válasza:
Szerintem vagy főzd meg egy kicsit vagy bébiételt adjál neki.Az én véleményem az hogy nagyon savas az alma első kóstolásra még a babáknak.Az enyémnek az volt.A mai napig nem kell neki nyers alma pedig már az összes gyümölcsöt eszi,picit főzve pedig elfogadja.
2011. febr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte szopizni próbálják a kanállal adott ételt (a nyelvét ha figyeled, úgy pederíti mint szopizáskor), emiatt az étel kicsusszan a szájából. Eltart egy darabig amíg megtanulja, hogyan kell benntartani és lenyelni a szilárd ételt. Ha ízlett neki, akkor nyugodtan kínáld meg vele. Erőltetni persze nem szabad. Én már egy étkezést kiváltottam, amikor fiam még mindig kipréselte az étel egy részét a szájából, pedig ízlett neki.
2011. febr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!Bocsi,hogy ide írok,de ezt már én is meg akartam kérdezni.Mivel nálunk is ez van.Az üveges bébi italt szépen kiszürcsölte a kanálból.Reszeltem neki almát egy kanállal úgy ahogy megevett a többit tolta kifelé.Nem erőltettem,2-3 napig próbáltam aztán mégse.Majd adtam neki üveges alma-őszibarackot azt sem "szerette".Bő 1 hétig leálltam,most tegnap megint reszeltem neki egy fél almát,hátha,de tolta ki a szájából végül én nyammogtam el a pépet akkor meg vigyorgott össze-vissza.

5 hónapos.

Próbáljak mást,vagy majd később?Mit rontottam el?

Tudod már hogy nálatok hogyan tovább?

2011. febr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!