Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő tellik el az új...

Mennyi idő tellik el az új keresztnév anyakönyveztetése iránti kérelem benyújtása, és az engedély megkapása / elutasítása között?

Figyelt kérdés
Hónapok, vagy hetek?
2009. márc. 3. 07:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér, lehet esélyed. Ha nektek ez tetszik, add be a kérelmet mindenképp. Amúgy jó hangzású, szép név, remélem sikerül az anyakönyveztetés. Sok sikert és szép babavárást! Ja, és ha mégse sikerül, ne keseredj el :)
2009. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ja igen, meg kell indokolni. Most néztem a neten, hogy Lolli név már van, úgyhogy hajrá!
2009. márc. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Megint én. [link]

Itt a Lolli, szerintem menni fog a Lolle, szorítok!

2009. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

és még abban tudtok segíteni, hogy mi legyen az indok, mert hazudni nem akarok, nincs német a családban, viszont az túl gyenge, hogy:"mert ez tetszik"

vagy nem?

2009. márc. 3. 14:58
 15/22 anonim ***** válasza:
Hú, hát ha nem akarsz hazudni, akkor nagyon nehéz indokot kitalálni. Nem is értem, miért kell indok, mindenki azért kérvényez ilyet, mert az a név tetszik neki. Hazugság több lehet. Esetleg van egy nagyon jó német ismerősöd, aki Lolle és nagyon sokat segített nektek, ezért hálád jeléül szeretnéd így elnevezni a kislányodat. Vagy utánanézni az irodalomban, hogy van-e híres Lolle, erre hívatkozni. Muszáj lesz valamit kitalálnotok, mert a tetszik az tényleg kicsit gyenge érv - sajnos.
2009. márc. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Meg ezt találtam még neked: "Az illetékes anyakönyvvezető feladata, hogy írásban kérje a Magyar Tudományos Akadémia szakvéleményét. De ha ön már a szülés előtt szeretné elindítani a névengedélyeztetési eljárást, akkor levélben vagy e-mailben korábban is megkeresheti a hivatalt. A levelekre általában két-három héten belül válaszolnak. Érdemes leírni, hogy a választott nevet hol találták a szülők, hol látták már leírva, hogyan kell kiejteni, mi a jelentése, mi a névadás különleges indoka. Cím: Nyelvtudományi Intézet, Közönségszolgálat, 1068 Bp., Benczúr u. 33. vagy tanacs@nytud.hu"

Megkeresheted a helyi anyakönyvi hivatalt, ott biztos segítenek, milyen formában írd meg a kérvényt. Mégis többet láttak és tudják hogy megy ez.

2009. márc. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Mindenkinek!
2009. márc. 3. 15:22
 18/22 anonim válasza:

Szia!


Szabad megtudni, hogy milyen eredménnyel jártál és mennyi ideig tartott?

Mi is hasonló cipőben járunk, és nem tudom, hogy anyakönyvvezetőn keresztül, vagy egyenesen az MTA-t megkeresve gyorsabb a dolog....


Előre is köszi a választ!

2010. márc. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mert még nem vagyok terhes, és én még a terhesség előtt meg akartam tudni és azért kérdeztem, de mindenképpen meg fogom tenni, mert csak ez a név tetszik, szóval majd megírom ide mindenképp!
2010. márc. 12. 10:08
 20/22 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy itt mindenki azt írta, hogy az anyakönyvvezetőhöz kell menni a kérelemmel, gondolom ez a hivatalos eljárás, nem az MTA-hoz!

Hello

2010. márc. 17. 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!