Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő tellik el az új...

Mennyi idő tellik el az új keresztnév anyakönyveztetése iránti kérelem benyújtása, és az engedély megkapása / elutasítása között?

Figyelt kérdés
Hónapok, vagy hetek?
2009. márc. 3. 07:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Hogyan gondolod ez konkrétan? Adtatok születéskor egy keresztnevet, és utána benyújtottatok egy kérelmet, egy másik keresztnévre? Szerintem ez másfél-két hét alatt megvan, ugyanúgy mint az első névnél a születéskor, bár még nem csináltam ilyet.
2009. márc. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 1 hét múlva jött meg az elutasító válasz miután beadtam a kérelmet.
2009. márc. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Szia, úgy gondoltam, hogy olyan nevet adunk, ami nics benne az elfogadottakban, ezt pedig még a születés előtt hónapokkal célszerű engedélyeztetni!Tehát még nincs meg a baba, de jobb ha úgy születik meg, hogy van egy neve, amit biztosan adhatok, mintha szüléskor adnék neki egyet, és utána kezdenék engedélyeztetni egy másikat!Annak értelme sincs, tehát csak azt akartam, hogy mennyi idővel szülés előtt kérelmezzek, hogy tuti meglegyen az engedély / elutasítás, mire megjön a baba, mert ha utána jönne meg, akkor a fent említett kavarodás lenne!

Köszi mindenkinek a gyors válaszokat!

2009. márc. 3. 09:24
 4/22 A kérdező kommentje:
aki azt írta, hogy 1 hét, a nevet nem árulod el nekem, ha lány?
2009. márc. 3. 10:44
 5/22 anonim ***** válasza:
Szia! Nem teljesen új nevet szerettem volna, hanem i helyett y-nal anyakönyveztetni. Nem engedték. Azért szerintem időben add be a kérelmet, mert mástól hónapokat is hallottam amíg megjött a válasz.
2009. márc. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Kb semmit nem adnak meg az MTA-s őskövületek. Én is annyit szerettem volna, hogy Mira helyett Myra legyen a lányom, de az anyakönyvvezető azt mondta, be se adjam. 3 ismerősöm adott be ilyet, mindet visszadobták, pedig nem voltak gázos nevek, és csak azért akartak mást, mert a férj/feleség nem magyar és pl sz betűt akart az egyikük s-re cserélni :(
2009. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
én egy német nevet akarok, olyat ami nics a magyarban, akkor német származásúnak kell lennem?
2009. márc. 3. 14:34
 8/22 anonim ***** válasza:
Szia megint! Én a Kirát akartam y-nal, azt utasították el. Azzal indokolták, hogy csak úgy engednek anyakönyveztetni, ahogy magyarul kiejted a nevet. Tehát pl. Dzsesszika. Ha nem magyar állampolgár pl. az apuka, akkor szoktak kivételt tenni. Nem tudom nálatok mi a helyzet, próbáld meg.
2009. márc. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
egyikünk sem német, csak egy név van ami tetszik, és az ha jól tudom,német:"Lolle"
2009. márc. 3. 14:45
 10/22 A kérdező kommentje:
és nekem is meg kell indokolni, hogy miért akarom azt a nevet?
2009. márc. 3. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!