Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a második terhességel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ha az első hányos volt akkor második is az lesz vagy az már könnyebb? Milyen volt a szülés könnyebb vagy nehezebb?

Köszönöm szépen!


2011. ápr. 14. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Egyiknél sem volt semmi, de semmi rosszullét. A szülés könnyebb és gyorsabb volt, mint az elsőnél és sokkal gyorsabban is regenerálódtam utána, kevésbé viselt meg testileg-lelkileg.
2011. ápr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Szia! Szerintem nem lehet az elsőből jósolni. Az elsőm nem volt hányós, gyomorégős, a második nagyon meggyötört (mindkettőnek nagy haja volt/van). Azt szokták mondani, a második szülés fájdalmasabb, de rövidebb. Nálam tökéletesen bejött. Fele annyi idő, sokszoros (legalább dupla) fájdalom. A másodikkal több súly jött fel, mint az elsővel.

Üdv

4 hetes és egy 2,5 éves anyucija

2011. ápr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
57%

A terhesség ugyanolyan volt, első hónapokban hasonló rosszullét, csak a másodiknál kevesebbet tudtam magammal és a hányingeremmel foglalkozni.

Szülésnél a második ha nem is könnyebb, de sokkal rövidebb volt és hamarabb össze is szedtem magam utána. Pl. az első után tolókocsival vittek le a szülészetre a szülőszobából, a másodiknál már lesétáltam magamtól.

2011. ápr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az elsőt végig hánytam, epekövem lett, meg is műtöttek. A másodiknál is sokat hánytam, kórházba is kerültem vele, de a közérzetem sokkal jobb volt. Az első szülést indították, de sztem egyforma volt a kettő időben és fájdalomban is. A másodiknál nagy előny, hogy tudod a folyamatát, mi történik, miért stb.
2011. ápr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szia, nekem eddig kb. hasonló, (20. hétben vagyok), fáradékonység, émelygés, gyomorégés, bár az elsőnél (lány) az émelygés gyenge de nagyjából egész napos volt,most pedig (fiú) nem egész napos, de amikor volt az intenzív. szerencsére nem hánytam egyszer se, nem is vagyok amúgy se egy hányós fajta. mindent összevéve nem sok különbség van.

a barátnőmnek az első borzalmas volt, végighányta az egészet, végén már véreset, mert felmaródott a nyelőcsöve.(lány). most a 2.nál (fiú) ugyanolyan szörnyű, kicsit kevesebbet hány, de ugyanúgy nagyon sz*rul van, és mindkét esetben pajzsmirigy problémái lettek/voltak.

szülésről értelemszerűen nem tudok mit mondani ,de őszintén remélem nem olyan lesz mint az első volt (20 órás vajúdás után végül oxitocin-borzalmak borzalma)

2011. ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindket terhessegemnel volt az elejen a szokasos reggeli hanyinger kb 2 hetig, ezenkivul az elso terhessegemmel semmi gondom nem volt, olyan fitt voltam, nem dagadtam, nem volt semmi gondom meg az utolso napokban sem pedig tulhordtam, szules hosszu vajudlas, fajdalmas.. Most a vege fele jarok tehat szules nem tudom milyen lessz most, viszont faradekony, lusta vagyok, legszomj gyotor az elejetol fogva de nagyon, savam 2 hete egyfolytaban van hiaba nem eszek olyant amitol nem kene legyen..szedulok meg minden bajom van.. Tehat valahogy nekem a masodik terhesseg sokkal nehezebb..
2011. ápr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hát engem sokkal jobban megvisel, másfél éves örökmozgóm van, egy percre se ülhetek le mellette, tök sokat keményedik a pocim, fáradt vagyok egész nap, és sokkal hányósabb is voltam az első 12 hétben, a szülésről még nem tudok mit mondani, de remélem legalább olyan könnyű lesz mint az előző.
2011. ápr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első terhességem problémamentes volt, a másodiknál az elején hányinger, hányás és szinte végig erős bélgörcsök, ez volt a legrosszabb, néha mozogni sem bírtam. A szülés könnyű volt mindkét esetben, a második szinte fájdalommentes:))A második szülés után sokkal gyorsabban regenerálódtam, persze 2 gyerek mellett már nem tudtam a gyerekágyat sem kifeküdni, viszont pikk-pakk fitt lettem:)
2011. ápr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A legfőbb nehézség maga a tény, hogy ő a MÁSODIK gyermekem, ezért nulla idő van magamra, azokra amiket tanácsolnak és ami járna is, miszerint: pihenés, relaxálás, alvás, nyugodt bevásárlás a babának és magadnak, nyugodt tevés-vevés, fészekrakás, az utolsó napok nehézségei alatti ágyban döglés.

Szerintem a szülés ugyanolyan nehéz, maximum a 2. esetleg gyorsabb, a gyermekágyas szakasz nehezebb sokkal, mert a szoptatás meg minden fontos és kényes művelet kapkodósan megy a nagyobb miatt, akivel folyamatosan éreztetni kell, hogy ő is fontos, nehogy féltékeny legyen...

A terhestünetek nekem az elsőnél egy az egyben kimaradtak, egyedül a vizesedés brutális mértéke nehezítette az életem, ez a másodiknál is dettó így volt. A másodiknál hánytam, sokat híztam az elején a nassoktól amit a hányást megelőzendő ettem folyamatosan, így már az első 2 hónapban majdnem 10 kilót szedtem fel, azután szerencsére a vizesedésen kívül nem sok rakódott rám. Az elsővel magamra semmit nem híztam. Mindkétszer természetes szülés volt, mindkétszer szoptattam, mindkétszer visszanyertem az eredeti alakomat, de a bőröm a másodikat jobban megsínylette (mivel sokat híztam).

2011. ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az első kicsit hányós volt, a második nagyon nagyon. Az első bébinél a vajúdás és a szülés 4óra volt, a másodiknál 2!
2012. jan. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!