Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól csinálom? Mit adhatok még...

Jól csinálom? Mit adhatok még neki? (keksz, pép, főzi? )

Figyelt kérdés
A babám 6 és fél hónapos és 3 hete kezdtük el a hozzátáplálást.Reggel 8-kor szopi,10-kor gyümi(kb.100-120ml+szopi,13-kor szopi,16-kor gyümi+szopi,18:30-kor szopi és utána alvás!Éjszaka viszont elég sűrűn kel fel.Lehet,hogy nem elég neki a vacsi?
2009. márc. 2. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Es amikor ejjel felkel, adsz neki valamit enni?

Lehet hogy nemcsak a vacsi, hanem egesz nap keves neki amit eszik. Fozeleket nem adsz neki? Ebedre adjal neki fozit, rendes adagot.

Sargarepa, alma, cekla, krumpli, brokkoli, csirke hus, ha pedig jo evo, akkor folyamatosan szoktasd a ti ebedetekhez hozza, had egyen csak. A szopikat valtsad fel folyamatosan a gyumolcs, fozelekkel.

2009. márc. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem csak a vacsin múlik hányszor kel. Ha kifejezetten keveset eszik vacsorára lehet, hogy felkel enni, de nem sűrűn hanem mondjuk egyszer-repetázni. Szerintem a napi bevitt táplálék mennyisége a legfontosabb. Emellett a baba szokásai. Próbálj többet adni neki a táplálóbb ételekből-minden étkezésre. Ha nem válik be akkor így szokta meg a babád, azért kel fel ennyiszer.
2009. márc. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azaz igazság,hogy nem tudom,hogy lehet-e már neki adni főzit!senki nem mondd semmi konkrétumot(sem a védőnő,sem a doktornő).De majd megpróbálom!Köszi a válaszokat
2009. márc. 2. 19:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet. Ha megvagy a gyümölcsökkel:alma, barack, esetleg meggy, sőt szilvát is ehet, adhatsz zöldségeket is:s.tököt ,krumplit, répát-ezeket már négy hónaposan is eheti. Úgy vezesd be őket mint a gyümölcsöket. Ha ezek is megvannak,még sok mindent adhatsz elég idős a babád. Nézz utána. adhatsz már pl húst is. Sőt anyatejjel turmixokat is készíthetsz!
2009. márc. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hol tudok utána nézni?(olyan érdekelne,ami érthető és hasznos).

Ezeket eszi:alma,banán,sütőtök,répa és ezek keverve.

2009. márc. 2. 20:22
 6/10 anonim ***** válasza:
írtam e-mailt nézd meg!
2009. márc. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Adjál neki krumplit is, ezekkel összeturmixolva tartalmas főzeléket kapsz. Egyébként a zöldséges ételeket szokták főzeléknek nevezni.
2009. márc. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elküldöm itt a linkeket, időközben megtaláltam:

[link]

Ha kell egy kicsit "átláthatóbb formában elküldöm(én írtam e-mailt), ha jó ez mentsd le.

2009. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi
2009. márc. 2. 20:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adjal neki mar fozeleket, es lassan szerintem nem is kell mar neki kulon fozni, plane ha jo evo a baba.

Az az igazsag, hogy a vedono megall ott, hogy ebben a honapban sargarepa, egy honap mulva banan, utana csirkehus, szoval nagyon lassu. Nem tudom miert ilyenek a vedonok, miert igy tanuljak. Na mindegy. Azert az meg furcsa, hogy amikor az 1 eves vizsgalatra vittem a babamat, azt kerdezte a doki, hogy mindent eszik mar a baba? Hat mondom igen. De nem akartam mondani neki, hogy a vedono eddig talan 5 fele zoldseget es gyumolcsot mondott csak, hogy azt egyen:)))

Rengeteg kerdes-valasz volt mar itt is, nezz utana kicsit, es vannak hasznos linkek is koztuk!

2009. márc. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!