Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak szélcsővel lessz ezután...

Bogyo110 kérdése:

Csak szélcsővel lessz ezután széklete?

Figyelt kérdés
2 hónaposak vagyunk és tápzert kajcsizunk kb 3 4 napja elég nehezen kakil hol magátol hol csak szélcsővel vagy lázmérővel!nagyokat erőlködik nyom de nem jön magátol semmi csak segitségel!szerintetek lesz majd magátol is vagy egy darabig csak segitséggel?a táp mellé köményes teát is kap kb 1.5 dl egy nap mert hasfájos is !plussz 3szor espumisant és 3szor papaverines cseppet!
2011. ápr. 13. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én véleményem szerint hasfájásra csak egy féle cseppet használj. Attól hogy 2 fajtát is adsz neki, lehet hogy még rosszabb. Próbáld meg csak az Espumisant egy pár napig. Ha nem használ, akkor próbáld ki a Sab Simplex-et. A köményes tea sem biztos hogy jó. Inkább egy kis kamillát adnék neki. A kömény sok kisbabánál még inkább görcsöt csinál. 2 hónaposan pedig a 1,5 dl tea kicsit soknak tűnik. Én kislányom ennyi idősen max 0,5 dl ivott meg. De lehet ez is babafüggő. Milyen tápszert eszik? Én mikor Humanat adtam neki, na attól nem tudott kakilni 3 napig :( Az is lehet hogy tápszert kellene váltanotok és megoldódna minden. Remélem tudtam segíteni!
2011. ápr. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia. Enyém ugyan már mindjárt 3 éves lesz, de ugyanez volt nálunk is. Félig tápszeres volt (pici anyatejem volt csak, utána kapott legalább 3x annyi tápszert), és 3-4 hónapos koráig csak szélcsővel tudtuk kakiltatni, amúgy eltelt 3-4 nap is "termék" nélkül.


Nem lehet hozzászokni amúgy! Ugyhogy használjátok nyugodtan, bátran, akár többször is egy nap, ha erőlködni látjátok.


Egyszerre ne adj neki többféle cseppet! Én csak Espumisant adtam neki néha.


És mikor mondjuk már 3-4 napja nem volt kaka, akkor a reggeli első etetés előtt 20-30 perccel (védőnő tanácsára) egy kis cukorral édesített kamillateát kapott, rá fél órára a tápszer-adagját, és kb. egy-két óra múlva volt kaki.


A hozzátáplálást 4 hónaposan kezdtük el, utána megoldódott minden gondunk.

2011. ápr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek!Amugy a milumil 1 tápot esszük de eddig a milumil ha start optimát ettük !
2011. ápr. 13. 22:59
 4/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok, enyém is Humana-t kapott fél éves koráig, de én nem váltottam, csak 6 hónaposan tértünk át a Beba-ra, de azt is csak azért, mert a bevásárlóközpontokban Humana nem nagyon van, Beba viszont mindenhol kapható, és elegem lett abból, hogy folyton a Humana után futkossunk, így emiatt lett a váltás, de nem okozott az sem gondot :)
2011. ápr. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is Milumil 1 van de az én lányomnak semmi baja tőle viszont már nem elég neki.Minden nap van kaki, kivéve tegnap, mert kipróbáltuk a sütőtök pürét és gondolom az kicsit megfoghatta a hasát de ma reggel a meleg tápi beindította neki és egy szép adagot termelt a pelusba.Szerintem ha tápit kap és nincs kaki akkor váltani kellene mert a babáknál a tápszer olyan mint nálunk a fogamzásgátló-mindenkinek más jön be.

Akkor is volt ilyen gond mikor még a HA-s tápot kapta?

Ha nem akkor beszélj a gyerekorvossal és váltsatok!A mildibéről hallottam még, hogy jó bár ez is babafüggő és még olcsóbb is mint a milumil.Mi anno az ára miatt váltottunk a HA-sról a simára.

3 és fél hónapos a lánykám

2011. ápr. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszike ma megyünk dokihoz aztán rá kérdezek hogy mit tehetünk
2011. ápr. 14. 08:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő mondta, hogy nem gond, ha csak segítséggel van széklet, majd a hozzátáplálás megoldja a problémát.
2011. ápr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
voltunk dokinéninél!A kamilla teát és a gyümölcs leveket ajánlotta 1 dl vizezve és ha nincs kaksi akkor marad napi egyszer a szélcső!Köszike mindenkinek
2011. ápr. 14. 15:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Remélem megoldódik a kaki gond. De tényleg ne adj neki 2 féle cseppet hasfájásra. Boldog Babázást Neked! :)
2011. ápr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!