Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet azt kideríteni, ha...

Hogy lehet azt kideríteni, ha nem elég tápláló az anyatejem?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy állandóan éhes a baba, nagyon sokszor van fent és enni kér stb., hanem van erre valami "laboratóriumi" módszer?
2009. márc. 2. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha szépen gyarapodik tőle a babád súlya, akkor biztos elég tápláló, nem hiszem, hogy vizsgálgatni kéne.
2009. márc. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Ez egy régen elavult nézet , hogy van olyan hogy gyenge valakinek a teje . Nincs ilyen , a tejed annak arányában változtatja az összetételét ahogy a baba igényli .
2009. márc. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, miért van az, hogy az esetek többségében evés után röviddel (fél óra, óra max.) újra veszettül éhes. Cicire teszem, akkor pedig ímmel-ámmal szopizik kicsit, abbahagyja, és kezdődik az egész elölről. Szoktam méregetni, és általában 50-100 gramm között eszik egyszerre, mikor, hogy, de előfordul, hogy benyakal 110-et, aztán fél óra múlva megint kajáért ordít. Legalábbis úgy viselkedik, mint aki veszettül éhes. 3 és fél hetes most, és naponta megeszik 500 gramm körül, pont tökéletes a súlyához képest, de olyan, mintha ettől függetlenül is állandóan éhes lenne. Ez miért van?
2009. márc. 2. 17:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Döntsd el szerintem, hogy igény szerint szoptatsz, vagy időre. Ha időre, akkor szoptass időre, és a babad pár nap sírás alatt megtanulja, hogy akkor egyen, amikor kap.

Ha igény szerint, akkor igény szerint, és ne foglalkozz azzal, hgy fél óra, óra vagy 3 óra telt el, és hogy mennyit evett.

A babák a napi adagjukat egyáltalán nem egyformán eszik meg, tehát nem 6x100 grot fog enni, hanem lehet egyszer 200at, máskor meg csak 30at. Ne méregesd mindig, csak bele fogsz hülyülni(már bocs...)

Én igény szerint szoptattam, és igen, volt hogy félóránként kért, volt hogy óránként és csak 3 hós kora körül "bírta ki" 2-3 órára cici nélkül.

Nem feltétlen éhes, inkább csak szomjas, ha keveset szopizik, vagy fáj a pocakja és kívánja, vagy csak te hiányzol neki.

Ha szépen gyarpszik, akkor ne aggódj , semmi baj.

2009. márc. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem meg nem éhes.Mivel az elejét szopizza ki ilyenkor ahogy irtad inkább arra utal szomjas.Mivel az elején vizesebb a tej pontosan azért,hogy a szomját csillapitsa vele.
2009. márc. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia nincs olyan hogy nem tápláló a tejcsid én is úgy gondoltam hogy nem elég jó a tejem és montam a dokinak mert 2 hét alatt csak 180grammot hízott és a doki kinevetett. Azt monta akkor szoljak ha már nincsen . De azért meg nincs mit aggodni mert nagyon is sok van. 3 hós babuci anyukája
2009. márc. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a pocakja fájhat próbáld meg tornáztatni meg óra járásával egyirányba simogasd a pociját. Nekünk ez bevált 1 hétig volt hasfájós.

[link] Olvasd el ezt.

2009. márc. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell aggódnod,főleg ha szépen fejlődik!Ha viszont éhes,akkor nappal tedd többször cicire,akár 1,5-2 óránként.Eleinte az én kisfiam is sokat ébredt éjjel,és nappal ciciztettem sokat,és szépen lassan éjjel már nem igen kel fel.Ő most lesz 3 hónapos.Ő 150-200-at eszik egy alkalommal,főleg reggel.Napközben 130-150-et.Hetente 33 dkg-t hízik,most 6,65kg. :)Gyönyörű kis baba. :) Ne aggódj,szopiztass sokat,úgy a cici is többet termel. Később beáll szépen.Szép napot,és jó babázást! :)
2009. márc. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!