Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baj? Nem jó az...

Mi lehet a baj? Nem jó az anyatejem?

Figyelt kérdés
3 hetes kislányom csak anyatejet eszik, elég sokat (a védőnő szerint) 130 is. Utánna 3-4 órát alszik de egyre gyakrabban szinte minden étkezés után sír, öszegömbölyödik látszik hogy fáj a hasa, sajnos büfizni nem nagyon szokott. Adunk neki Infacolt tegnap óta, de délután láttam hogy kicsit zöldes a széklete. Nagyon megilyedtem, lehetséges hogy fertőzést kapott, vagy valami komolyabb gond van?
2010. okt. 7. 08:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatott babáknál néha előfordul zöld színű széklet, ez semmi rosszat nem jelent, nem kell megijedni tőle. Nem igaz az a tévhit, hogy a túletetéstől alakul ki, a hátterében az áll, hogy a tej zsírosabb.
2010. okt. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
08.20-as vagyok ezt találtam ! De nálunk is volt zöld széklet amikor hasfájós volt a pici! Ne aggódj!
2010. okt. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nincs baja, az én fiam is rettenetesen hasfájós volt, az Infacolt minden étkezés előtt kapta, de ugyanaz volt, mint nálatok. Anyatejes gyereket egyébként sem lehet túletetni, én boldog lettem volna, ha három hetes korában 130 ml-t evett volna.
2010. okt. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tejed biztosan jó, pontosan a babád igényeinek megfelelően "készül". Hogy mennyire sok a 130 g, az is babafüggő, van amelyik ennyi idősen bőven megeszi, a másiknak elég kevesebb is, de ez sem mérvadó, hiszen nincs két egyforma baba és két pontosan ugyanolyan összetételű anyatej sem... Ami nálatok valószínű az, hogy fáj a pici hasa. A tünetek (fájdalmas sírás, összegömbölyödés) erre utalnak. Próbáld meg mindenképp böfiztetni, akár szopizás közben is! Ha nem akar jönni a böfi, tedd vízszintesbe 1-2 percre, majd újra emeld fel! Közben simogasd a kis hátát! A zöld széklet anyatejes babáknál teljesen természetes, akár a hasfájás is okozhatja. [link]
2010. okt. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
A túl evés jele a zöld széklet, de nem lesz semmi baja tőle. Viszont, ha fáj a hasa evés után, akkor lehet, hogy meg kéne próbálni, hogy egy kicsit kevesebbet adj neki, mivel vannak olyan babák, akik addig ennének míg ki nem "pukkadnának", tudod, mert az én kislányom is ilyen:)
2010. okt. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam.
2010. okt. 7. 11:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!