Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyáron az újszülött kisbabátok...

Nyáron az újszülött kisbabátokat hogy öltöztettétek?

Figyelt kérdés

Miben hozzam majd haza a kórházból? Elég Neki is egy kis rövid ujjú body meg kiszokni?vagy vékony takaróval kis pelussal is be szoktátok takarni? (azért gondolok erre mert ugye ő csak fekszik)

Sapka kell rá ha hozom el?(vmi nagyon vékony anyagból vagy a hordozóban nem kell Neki??


Bocsi olyan buta kérdésnek hangzik de nem tudom mi a "szokás" egy újszülöttnél....


Köszi a válaszokat!


2011. ápr. 13. 06:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem buta kérdés, én is agyaltam annó ezen.:-)

Mi augusztusban jöttünk haza, jó idő volt nagyon.

Én adtam rá rövid ujjú bodyt, és egy pamut rugit, cérnasapit, és kesztyűt, de azt csak a karmolás miatt. Azt ajánlom vigyél te is neki vmit a kis kezére, mert össze-vissza kaparják magukat.:-). De majd meglátod, szeretik ha be vannak bugyolálva, és még nincs hőháztartasuk, neked kell azt addig biztosítani neki, így Én be is takartam egy vékony polárral, majd azt a kocsiban levettem róla.

Meg is mutatom, hogy kedvet kapjál, meg imádom ezt a képet amúgy is.:-)


[link]

2011. ápr. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én egy hosszú ujjú body-t fogok ráadni egy vékony sapit, aminek füle van! (fontos, hogy véd a fülét, mert az rettentően érzékeny nekik!) kis zoknit és betakarom egy pléddel.
2011. ápr. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi babánk tavaly nyáron született, nagyon meleg volt, kis body volt rajta, kis sapka, kis zokni, és vékony pelenkával betakartuk, így hoztuk haza.
2011. ápr. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Én szerintem ne becsüld alá ezt a dolgot, az újszülötteknek nincs még megfelelő hőháztartásuk. Mondjuk én télen hoztam haza a babám, de az első pár napban 28 fok volt a lakásban és bundás cuccok voltak rajta, vacogott. Persze nem azt mondom, hogy bundazsákban hozd haza, csak szerintem egy szál body meg zokni az kevés. Én takarnám az egész testét. Body,rugi, meg egy vékony sapka.
2011. ápr. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, majd meglátod milyen idő lesz, ne ess bele abba a hibába, mint nagyon sok anyuka, hogy túl öltözteti a babát, aztán meg néz bután, hogy mitől lett beteg a gyerek, mikor nem voltunk sehol emberek között.


Mi tavaly augusztusban születtünk, mikor jöttünk haza 33fok volt,úgyhogy egy rövid ujjú body, egy vékony kisnadrág, és egy cérnasapka volt rajta, az is csak azért, hogy a fejét ne süsse meg a nap.


Később meg majd meglátod mit bír a babád, ne úgy öltöztesd soha, hogy másokon még vastag nadrág, meg 2 pulcsi van, akkor én is azt adok rá, hanem ahogy a te babád jól érzi magát, és nem izzad.


Tőlem is mindig kérdezik a mai napig, mikor látják, hogy miben van a lányom felöltöztetve, hogy nem fázik-e meg, de én soha nem öltöztettem túl, és bizony mióta megszületett egyszer sem volt beteg. A mai nap ebben a 12 fokban például egy hosszú ujjú body, egy vékony nadrág, egy kapucnis felső, és egy sapka lesz rajta, mikor megyünk a városba.


Sok boldogságot kívánok.

2011. ápr. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Nagyon-nagyon cuki a babád gratula hozzá!!!

2011. ápr. 13. 08:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
mi július végén jöttünk haza,nagyon meleg volt.vékony body,rugdalózó,kis sapka volt rajta,szerintem kell,mert a kórházban mire kiadták,vártunk is,a folyosókon hűvös volt.inkább rétegesebb,mint kevés ruha,és a kocsiba esetleg leveszed.
2011. ápr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És a kórházba mibe öltöztetik őket?
2011. ápr. 13. 10:10
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

A kórházban hosszú ujjú bodyban, és vállas rugiban voltak, sapival, és be is takarták őket.

Azért írtam én is, hogy én többet adtam rá, mert ha még ott is takargatják(pedig a csecsemősök elég lazák), akkor én se tettem rá kevesebbet.

2011. ápr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

oké köszönöm !!:))

akkor legalább már tudom milyen rucikat vegyünk :) meg kis vékony takaró, sapi...


köszi mindenkinek!!!

2011. ápr. 13. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!