Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A triciklit szeretik a babák,...

A triciklit szeretik a babák, vagy inkább motoroznak?

Figyelt kérdés
Babakocsi helyett gondolkozok a 16 hós kisfiamnak tricikliben, de nem sok tricikliző gyereket látok az utcán, inkább motoroznak. Ez viszont elbizonytalanít, hogy kell-e egyáltalán tricikli. Nálatok melyik vált be?
2011. ápr. 12. 23:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves 13:18-as! Ne haragudj, de én sem hülyéztem le senkit, amiért nem értettétek az egyik választ a tricikliről. Az tette be a kaput, mikor azt olvastam, hogy a tricikli arra való, hogy a szülő tolja. Ez nem hülyeség, csak én vagyok az, mi? Jó, az hogy a szülő elkényelmesedik ezektől a mai tolókaros tricikliktől kicsit túlzás valóban, de csak arra tudtam gondolni, hogy azért veszik/vesszük az ilyet egy éves babáknak, hogy ne a motor után, vagy épp utánuk rohangáljunk, hanem így kényelmes, mert arra mész kisfiam, amerre én mondom. Ok, ez valóban enyhe túlzás, de akkor miért nem olyan gyerkőcnek vesszük a triciklit, aki már tudja rendesen használni? Hisz te is írtad, hogy a gyerkőc még nem tudja tekerni. Akkor minek még neki ilyen? Csak hogy üljön rajta?

Hangsúlyozom, mondom ezeket úgy, hogy én is gondolkodtam rajta, hogy kell e, ha nyáron lett volna egy éves a fiam, vettem is volna, de akkor is azon az állásponton vagyok, hogy ez így egy passzív tevékenység a gyerkőcnek, és sokkal jobb akkor már a motor, amit ő hajt. És akkor vegyünk 2 évesen ilyet, az is lehet akár szülőkaros is, de ő tekerje. Kicsit az FP játékokhoz hasonlítanám.

Egyáltalán nem vagyok ellene, de az, hogy a tricikli arra van, hogy szülő tolja..... Neked nem volt háromkerekű biciklid? Mert én még emlékszem is rá, és azon aztán nem volt semmilyen tolókar, bár nem is egy évesen kaptam az biztos.....

Szóval nem vitázni akarok, csak kapj már észbe, ki a szemellenzős?

Kérdezőnek pedig: bocsi az offért, de legalább olvashatsz egy más véleményt is, és nem gondolom, hogy nem lenne hasznos neked (akár ez a vita is), mert akkor nem írtad volna ki a kérdést, hogy érdemes e...

2011. ápr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!