Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A triciklit szeretik a babák,...

A triciklit szeretik a babák, vagy inkább motoroznak?

Figyelt kérdés
Babakocsi helyett gondolkozok a 16 hós kisfiamnak tricikliben, de nem sok tricikliző gyereket látok az utcán, inkább motoroznak. Ez viszont elbizonytalanít, hogy kell-e egyáltalán tricikli. Nálatok melyik vált be?
2011. ápr. 12. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam másfél éves, és kapott ugyan egy kismotort, de nem nagyon érdekli. Ő a triciklis fajta. Ezt sajnos nem tudhatod előre. Egyik gyerek ilyen, a másik meg olyan...
2011. ápr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Nekünk azt mondta az ortopéd szakorvos, hogy ne vegyünk neki kismotort, mert nem tesz jót a láb csontozatának, akadályozza a rendes fejlődésben. Ezért a tricikli mellett döntöttünk. Van még neki az a kis fa, lábbal hajtható bicikli is. Az az egyensúlyérzéket is fejleszti.
2011. ápr. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hasonlót olvastam én is a kismotorrol, csak abban az esetben egészséges, ha páros lábbal hajtják magukat. Nos, ilyen gyereket én még nem láttam. Köszönöm a válaszokat, még várok azért:))
2011. ápr. 12. 23:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom most töltötte a 2 évet és kapott egy triciklit. Motorja már több,mint fél éve van,de télen nem használtuk. A 3 kerekűt nem tudja még tekerni,nem is szereti,a motor imádja. Viszont én kevésbé,mert nagy pocakos vagyok és elhúz vele. Úgyhogy 3 kerekűre ültetem és tolom,azzal is elvan. De a kisebbeknek,amíg nincs erő a lábukban nincs is értelme a triciklinek.
2011. ápr. 13. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia!Az utolsó választ nem értem,pont ez a lényeg a triciklinek,hogy a szülő tolja,mert a baba nem tudja még hajtani.Na mindegy.Mi vettünk a lányunknak,11 hónapos,és borzasztóan élvezi.Nagyon szereti,fülig ér a szája séta közben,nézelődik.Szerintem azért látsz kevés tricikliző babát,mert még most kezd elterjedni.Nekem a környezetemben 4-5 baba kapott most az első szülinapjára triciklit,és mind élvezi.
2011. ápr. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én se értem az utolsó előttit... egyértelmű, hogy pici gyereknek - 1 év körülire gondolok - olyan triciklit kell venni, aminek van lábtartója. Senki nem várja el ekkora gyerektől, hogy ő hajtsa a lábával.

Másfél éves a kisfiam, első szülinapjára kapott egy triciklit, van lábtartója, és most kezd odaérni a lába a pedálhoz, de agyilag még messze van attól, hogy ő tekerje is. Majd talán 2 éves kora körül.

2011. ápr. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

Nem azért, de szerintem a tricikli elnevezés egyértelmű: három kerekű lábbal hajtós, pedálos bicikli.

Amiket mostanság lehet kapni, hogy szülő tolókar, meg lábtartó, meg oldalt kiesésgátló meg mindenféle flinc-flanc rajta, 3 az 1-ben stb, ez már egy továbbfejlesztett, a szülők kényelmét szolgáló változat, csakhogy a szülők még jobban ellustuljanak. Szerintem igenis hasznos dolog a tricikli, mert a gyerkőc megtanul pedálozni, és mégis más mozgásforma, mint mikor már biciklire ül (elöl van a pedál, nem alatta) És a motortól mozgásától is teljesen más. Szerintem egy gyerkőcnek legyen kismotorja, triciklije (amit ő hajt, és nem csak ül rajta, mert az kb. babakocsinak számít), futóbiciklije és normál biciklije is.

Kérdezőnek: Nekem is 16 hónapos a fiam, egy éves szülinapjára azért nem vettünk, mert télen úgysem használtuk volna. Gondolkodtam én is, hogy kell e ez a tolókaros, és mivel triciklit mindenképpen szeretnék majd neki, én szerintem maradok a tescos vagy auchanos olcsóbb fajtánál. Inkább majd futóbringát veszünk neki jó minőségűt. Egyébként ha vettünk volna korábban, ilyet vettünk volna (ha nem télre esett volna az egy év körüli időszaka a fiamnak):

[link]

2011. ápr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Hát te hülye vagy, már megbocsáss... hogy a szülők ellustuljanak? Mert az egy éves gyerekemmel mi a pics@t csinálok, ha ráültetem egy triciklire, de ő még nem tudja tekerni??? Lehajolok 50 centi mélyre, és kilométereken keresztül úgy tolom? Hát tologassa így az, akinek hat anyja van! (Vagy tologasd így te.)

Mi vettünk egy frankó szülőkaros triciklit, aminek van kiesésgátlója, később le lehet venni a szülőkart, de könyörgöm, még másfél évesen sem tudja tekerni önmaga!!!! Tudod mikor fogja tudni tekerni? Jó, ha két évesen. De legalább van!!! És nem kell a babakocsival szenvedni, ha nem akar benne megülni, de itthonról ki kell mozdulni valahogy, és azért kilométereket még nem bír sétálni. De nézzél csak szemellenzősen.

2011. ápr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam a triciklit szereti, a motort még nem tudja hajtani.
2011. ápr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam csak motorozni volt hajlandó,most 4,5 évesen kezdi érdekelni a bicikli!Gyerek függő!
2011. ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!