Milyen kengurut érdemes venni? Milyen a jó kenguru, mit érdemes figyelembe venni vásárláskor, van márkák árak között lényeges különbség.
A "hagyományos" kengurut, amibe beleteszed a gyereket, aztán az egészet fellógatod a válladra, nem ajánlom. Se olcsót, se drágát. Egyrészt nem tartja megfelelően a baba kis testét, különös tekintettel a fejére, valójában nem szabadul fel a kezed, mivel azzal is tartani kell a babát. Másrészt a lába csípőből lóg benne és a teljes testsúlya az ülepére meg a gerincére terhelődik ezáltal, mivel egy nagyon keskeny anyagdarabon ül. (Ha nekem nem hiszel, kérdezz meg egy ortopéd szakorvost vagy egy gyógytornászt.) Harmadrészt hamar kinövi a baba, és csak elöl használható. Negyedrészt pedig az ortopégiailag helyes hordozókhoz hasonlítva hihetetlenül kényelmetlen. Ezt csak az hiszi el nekem, aki maga már próbált mást is a kengurun kívül.
Én kipróbáltam már minden létező hordozót, kengurutól kendőig, és ami közte van: vázas hátit, csatos komforhordozót, karikás kendőt, rugalmas kendőt, mei tai-t, és rengeteg féle szövött hordozókendőt. Kengurut és vázas hátit senkinek nem ajánlok, még a "legjobb" is kényelmetlen a többivel összehasonlítva.
Pici babának a legjobb és legkönnyebb a rugalmas kendő, kb 7 kg súlyig. Akkor meg már elég nagy lehet egy mei tai-hoz vagy egy csatos hordozóhoz, ami biztosítja a megfelelő csípőtartást, neked is kényelmes, a babának is, felvenni is könnyű, és nem szakad le benne a derekad, mint egy hagyományos kengurunál. Ráadásul az árát is behozza, mert 3 éves koráig használhatod, ha pl egy erdei túrában elfárad a gyerek.
Olvasnivaló és a hazai válaszék:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!