Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 és fél hónapos babámnak...

9 és fél hónapos babámnak milyen játékot találjak ki?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy szenved!Nem érdeklik a játékok sokszor ölbe akar lenni,kúszik hozzám hogy vegyem fel.Valamikor olyan lassan megy el a nap.Más babája is ilyen?
2011. ápr. 11. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Nem értem, ha neked ez gondot okoz, minek a gyerek? Én már két gyereket felneveltem kamaszkorig, tudod mennyire hiányzik hogy azt akarják hogy felvegyem őket és az ölemben akarjanak ülni órák hosszat? Ez az egyik legnagyobb öröm egy szülő életében normális esetben. Ölben is lehet vele játszani, beszélni hozzá, könyvet nézegetni. Rengeteg játékot lehet ma vásárolni is, én mindennap újakat vettem, mert a gyereket csak rövid ideig köt le egy játék, hiszen egy kisgyerek még örül minden újdonságnak. A régieket meg el kell rakni, majd később újra elővenni, és ismét érdekes lesz a számára.
2011. ápr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én babám 10 hónapos pont. Mi sosem unatkozunk. Mondókázok neki, mesélek neki könyvből, énekelek neki, közösen porszívózunk, ezt nagyon szereti, színes poharakat pakolunk egymásra, 3 pohár közül az egyik alá egy kockát rakok, ki kell találnia, hogy keverés után, melyik alatt van a kocka, plüssökkel szerepjátékozunk, a zongoránkhoz ültetem, ott játszunk, mikor főzök vagy mosogatok ő az etetőszékben ül, kanalakkal, habverővel, stb játszik, ha megunja, énekelek neki, ki szoktunk menni az udvarra kutyát simogatni is, a szoba közepére széket teszünk, azon keresztül kukucskálunk, vagy épp fogócskázunk, mászunk körbe, közben sikogatunk, :), fa építőkockákat vettünk neki, ezt is nagyon szereti, nagy pöttyös labdát gurítunk egymásnak, ilyesmik.

Ezeket váltogatjuk. Bevált, ha mikor látom, hogy unatkozik a szobában, kimegyünk virágot öntözni, aztán megint mozgásos játékok, aztán pihenésként nekem házimunka, ő meg a székében... Majdnem kihagytam, minden nap hintáztatom is, az egy örök kedvenc. Meg a takaró alá bújás és onnan kukucskálás is.

2011. ápr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

most még nagyon kell neki a közelség,én sokszor csak sétáltam vele a lakásba mindenfele..és játszani is meg kell tanítani.türelem,türelem,türelem

te érezd jól magad,aztán ezt ő is átveszi..

ne érdekeljen más hogy csinálja..te ahogy érzed,kész..

és őrizd meg a pillanatokat,később jó lesz rá emlékezni..

2011. ápr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kergetőzünk a lakásban (mászik én meg utána és mondogatom h "elkaplak-elkaplak") azt nagyon élvezi és ha elkapom jól megpuszilgatom a hasát vagy az oldalát akkor nagyokat kacag. Közbe-közbe el el bújok és ha megtalál akkor is kacag és gyorsan menekül... olyan édes. :)
2011. ápr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, 9hós múlt 8-án
2011. ápr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vegyél buborékfújót! Csodás perceket szerzel vele! Vagy kérj egy közeli boltból nagyméretű kartondobozt, vágj a két oldalára "ajtót", a kisfiam imádja, oda-vissza mászkál benne. Én megértem, ha néha az agyadra megy, hogy a gyermeked állandóan rajtad akar "lógni". Neked is szükséged van néha egy-egy félórára, mikor a kicsi eljátszik egyedül. Nem is értem azokat a nőket, akiket 100%-ban kielégít, ha 24 órán át csak a gyerekükkel foglalkoznak. Én szívesen elolvasok egy újságot, vagy beszélgetek online a barátaimmal nyugiban. Ez nem azt jelenti, hogy nem játszom a kisfiammal, de egy kis másirányú elfoglaltságra nekem is szükségem van néha.
2011. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

1.válaszoló!

Képzeld imádom a kislányomat de azért néha mást is kell csinálni,nem lehet mindíg ölben.Azért nehéz mert 1 játék se érdekli hosszú percekig.Arra meg kinek van pénze hogy minden nap másik játékot vegyen!!!!

2011. ápr. 12. 11:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerencsére sokunknak. Az meg külön szomorú hogy csak ennyi ragadt meg benned a válaszomból. A lényeg nem ez volt, nem értem a legtöbb embernek miért ezzel van mindig baja.
2011. ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

azért mert 1. válaszoló tényleg személyeskedő volt..

pont azért kérdezte mert imádja a gyerekét.és azt akarja jól érezze magát ergo szarul esik neki ha azt írod,hogy minek neki gyerek,és különben igaza van,nem lehet minden nap játékot venni..nem is kell,mert egy bújocska,egy fogócska,egy dögönyőzés ingyen van...amúgy meg gondolom van ezer játéka..és nem utolsósorba nem szabad ahhoz szoktatni a gyereket hogy mindennap kap egy játékot...böszmeség..

2011. ápr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem is tudtam hogy fleto is itt van. Amúgy meg aki megteheti hagy döntse már el hogy mit vesz és mikor a gyerekének amellett, hogy rengeteget játszik is vele. Miért baj az ha valaki nem járatja a gyerekeit használt vagy kínai ruhákban, márkás cipőket kap, és megkapja az akár több százezer forintos terepjárót is? Egy 3 éves gyereknek amúgy sincs még a pénzről fogalma, csak örül annak amit kapott. Más kérdésnél is volt már erről vitám, és minden emberből csak az irigységet szűrtem le. Tudom most ez nem ide tartozott, de kijött belőlem. Részemről lezárva.
2011. ápr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!