Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 és fél hónaposan még nem...

5 és fél hónaposan még nem fordul meg, ez baj?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem akar hasra fordulni, vagy hasról hátra fordulni 5 és fél hós babám. Ha kézzel átsegítjük hasra, kb. 10 percig szépen játszik, utána sírni kezd, ami addig tart, míg át nem fordítom. Védőnő szerint sírni kell hagyni, míg megtanulja, hogy forduljon át, de nekem nincs szívem sírni hagyni. Mivel segítsem az átfordulását? Hiába rakom messzebb a játékait, hogy csak fordulással érje el, így inkább csak messziről nézi...
2011. ápr. 11. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell sírni hagyni!!!!! Minden baba más és más! Ne aggódj meg fogja tanulni! Jól is néznénk ki ha minden apróság napra pontosan ugyanakkor fordulna át, ülne fel, indulna el. Az én lányom pl csak hasról hátra fordult. Nem forgolódott,hanem egyszer csak négykézlábra ált és ment,aztán felült. Nem vagytok lekésve semmiről! :)
2011. ápr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem se hagyd sirni, inkább segits neki. Nálunk az vált be, hogy lefeküdtem mellé oldalt, amikor ú háton volt és megfogtam a hozzám közelebbi kezét, igy egy idő után ő is elkezdett felém fordulni oldalra, úgy, hogy közben az én kezemen húzta magát. Gyorsan ment is a hátról hasra, aztán a hasról hátra már magától ment, ahogy nyúlt a játékokért, néha véletlenül átfordult. Aztán egyre tudatosabban csinálta. Ha nem szeret hason lenni, nem kell erőltetni, ha 10 percig érzi úgy jól magát, akkor 10 percig hagyd úgy, aztán forditsd meg. Ha nagyon erőltetünk valamit, az nem jó, a babákban is negativ érzéseket kelt. Ne aggódj, szerintem sem vagytok lemaradva, minden baba más!
2011. ápr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én babám sem akart fordulni, bármennyire is próbáltam segiteni. 6 hónaposan elvittem egy Dévényes gyógytornászhoz,hypoton volt az izomzata, nagyon laza. Mondjuk nekem problémás volt a szülés.

Sokat segit a mozgás fejlesztésén, ha egy pokrócban hintáztatjátok, előre-hátra és jobbra-balra is. Mi is csináltuk, csak nálunk ez nem volt elég.

2011. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!