Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babám 3-4 napja nem...

2 hónapos babám 3-4 napja nem tud napközben jót aludni. Igaz éjjel 3 napja 10-12 órát végig alussza, de napközben is látom rajta, hogy aludni szeretne, de nem megy. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eddig kint aludt ahol mi is voltunk a nappaliban, semmi nem zavarta, se a turmix, se a halk zene, se beszélgetés, semmi. Most 10 percnél nem alszik tovább, ha valami történik, azonnal felkel. Ebéd után tegyem be a szobájába, kicsit sötétítsek be, és altassam ott? azt hittem ezt idősebb korában kell majd elkezdeni. Már a babakocsiban sem ájul úgy el mint régen.
2009. márc. 1. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyre többet van fenn már egy 2 hónapos baba, egyre több minden érdekli. Szerintem nappal ne szoktasd a csendhez, mert így minden kis neszre fel fog ébredni. Ha dörzsöli a szemét, ásítozik próbáld elaltatni, esetleg menjetek sétálni. Nekünk is volt egy ilyen időszakunk kereken fél órát aludt csak napi 2x. Az is jó megoldás, ha pár napig írod mikor mit csinál, én így jöttem rá, hogy 2 óránként le kell fektetnem és akkor nem hisztis. A fiam most 4 hónapos.
2009. márc. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mert már érdekli a világ! :) Ez már így is lesz! Én a lányomat már kicsi kora óta a szobájában altatom nappal is! Sőt, át kellett fordítanom hasra, mert a kapálózó kezétől felébredt 10 percenként! Azóta semmi bajunk, gyönyörűen alszik napközben is 2-2,5 óránként! De ha úgy adódik, elalszik babakocsiban, vagy az autóban a hordozójában is. Sajna napközben itthon csendben kell lenni, mert már nagyon kíváncsi (7 hós) és mindenre felébred, utána már nem alszik vissza. Pedig én is úgy szerettem volna, hogy zajban is tudjon aludni, de nem jött össze. Szerintem ez alkati kérdés. Valaki úgy alszik, hogy ágyut is lehet a füle mellett sütögetni, valaki pedig mindenre felébred. Nem hiszem, hogy lehet/érdemes ezt befolyásolni nagyon. De azért próbáld meg!
2009. márc. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!