Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen szabályok vannak egy 8...

Milyen szabályok vannak egy 8 hós baba hozzátáplálásánál?

Figyelt kérdés

A védőnő mondta, hogy pl sóskát csak 10 naponta adjak a kicsinek, és tiszta sárga főzeléket (sütőtök , répa) ne adjak hetente többször.

Eddig "tiszta" főzelékeket kapott, most kezdem adni neki a karfiolt, brokkolit, zöldbabot, zöldhüvelyü babot, de tanácstalan vagyok, hogy mit mivel keverjek, és hogy állítsam össze az étrendjét, hogy ezeknek a "szabályoknak" is megfeleljen.

Pl a céklát mivel lehet ízesíteni?

krumlit, riszt, kevés sót, kevés olajat és petrezselymet szoktam tenni az ételébe.

Köszönöm a táncsokat, vagy akár netes vagy könyv címeket, ahol utánaolvshatok


2009. márc. 1. 12:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem ugyan nem mondta avédőnő, hogy sárgát csak néhányszor adja, én elég sűrűn adom azt.

Viszont nem javaslom a sózást!!!!

Hidd el anélkül is szeretni fogja, hiszen neki az új íz.

Sóskát, spenótot hetente 1x javallot adni, mert gátolja a Ca felszívódást. Céklát almával meg krumplival szoktam, de hallottam már meggyel is kombinálva. természetesen só és cukor nélkül. A kislányom imádja.

egyébként letöltheted a kismambalog.hu -ról a "nagy babaszakácskönyvet" (vagy írd be a googleba), sok hasznos infót találsz benne, nekem is segített.

2009. márc. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!