Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak cicin elalvó 8 hónapos...

Csak cicin elalvó 8 hónapos babámat szeretném leszoktatni róla, nektek hogyan sikerült?

Figyelt kérdés
Hozzátáplálással jól állunk,mindent megeszik,és az összes étkezést kiváltottuk,de az alváshoz vagy babakocsi,vagy cici kell neki. Tejem már csak épphogy van, de hiába próbálom elaltatni este,odabújok,simogatom, csak sír,ha a cicit megkapja 2 perc és már alszik is. Tudom én rontottam el, hogy cicin altattam,de most már nem tudom visszafordítani az időt. Első baba,tanultam belőle. Nektek hogyan sikerült?
2011. ápr. 6. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Szoptatás után mindig ugyanazt az altatót énekeltem neki, aztán szép álmokat, be az ágyába. Ha sír, három percet várok, megvigasztalom, vissza teszem az ágyába. Aztán három perc múlva megint ugyanez. Nekem ez vált be, de időt kell hagyni a dolognak. Kb 1-2 hét múlva már nem volt hiszti, de az első alkalommal majdnem egy óra alatt aludt el. A lényeg, hogy így tudja, hogy nem hagyod magára, de mégis megtanul önállóan elaludni. Kitartás!
2011. ápr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A babák legkésőbb az alváshoz kért cicit képesek elhagyni. Egy 8 hónapos babát én még nem szoktatnék le a ciciről, az anyai ölelésről, odabújásról.
2011. ápr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a fiam 14 és fél hónapos koráig este cicizett,nem evett,csak összebújtunk.aztán egyik napról a másikra abbahagyta.kb 2hét után beraktam az ágyába és ott alszik,igaz ott kell vele maradnom.ne vedd el a cicit szerintem tőle.abba fogja hagyni.és hiányozni fog!
2011. ápr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én csak 18 hósan szoktattam le az alváshoz való szopizásról két gyerkőcömet. Akkor viszont egy éjszaka alatt megértették, hogy már nincs cici.És aludtak anélkül is már másnap. A legkisebb 13 hós volt mikor sajnos bekerültem a kórházba és nem szopizhatott. Hát se ő se apa nem aludtak 3 napig, amíg haza nem jöttem. Azt gondoltam, hogy biztos leszokik majd, amíg nem vagyok itthon, de nem. Úgy látszik még szüksége van rá.Majd 18 hósan próbálom meg őt is leszoktatni, mivel a többinél is bevált. ( hósan ha még igényli szerintem hagyd így elaludni.
2011. ápr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bár tudom, leszoktatni szeretnéd, de én csak azt tudom mondani, ne vedd el tőle. Neki ez a megnyugvás. Úgy tűnhet, hogy már milyen nagy baba, mert 8 hónapot élt ezen a világon. De ha belegondolsz, 9 hónapig volt a pocakodban és akkor evett, amikor csak akart és ott volt benned, nem volt nélkülözés egy pillanatra sem. Ha sír, akkor pláne nem venném el. Szüksége van még erre. Neked esetleg teher, nem jó érzés és azért akarod leszoktatni? Vagy inkább csak kényelem? A szoptatás 1 éves korig javasolt. Persze, Te látod, én nem dönthetek helyetted. Csak annyit tudok írni, hogy ő még kicsi, Te rád és a cicire van szüksége. Az én 16 hósom is így alszik el a legnagyobb megnyugvással. Semmi hátrányát nem látom. Szerintem nem rontottad el, hogy cicin altattad. Sajnos ma az a nagy közmegegyezés és elvárás a babáktól, hogy egyedül, mindenféle szeretetteljes támogatás nélkül forduljanak be a falnak és aludjanak el egyedül és aludják át az éjszakát. Hát, nem tudom. Szerintem még felnőttként is jó érzés odabújni a párunkhoz és megcsókolni, megsimogatni. Másoknak meg az a nagy problémájuk, hogy hiába szoptatják meg a picit, nem alszik el és órákat kell virrasztani vele. Szerintem, szerencsés vagy, hogy a Te picid pár perc alatt álomba szopizza magát. Az én kisfiam is ilyen. Remélem, sikerült olyan döntést hoznod, ami minkettőtök számára kielégítő.
2011. ápr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!